Age of Empires Online od teraz w pełni za darmo

Jak podało Gas Powered Games, Age of Empires Online przechodzi całkowicie na model free-to-play. Jak to się przekłada na rozgrywkę? Przede wszystkim z korzyścią dla portfeli użytkowników. Do tej pory gra była darmowa, ale w bardzo zawężony sposób, uniemożliwiając swobodną rozgrywkę gdy już gracze przekraczali pewien próg zaawansowania. Od teraz faktycznie można mówić o F2P.

W wywiadzie udzielonym PC Gamerowi grupa twórców ze studia Gas Powered Games zaznaczyła, że wielu graczy „odpadało” z rozgrywki przez niemożliwość zdobycia dostępu do cywilizacji kategoryzowanych jako „premium” ponieważ albo nie mieli oni jak zapłacić, albo też zwyczajnie zabrakło alternatywnych dróg ich zdobycia.

Obecnie rozgrywka bazować będzie na tzw. Empire Points, tak zdobywanych, jak i kupowanych. „Gracze oczekują, że mogą zdobyć płatne przedmioty także inwestując czas w rozgrywkę, z prawdziwą gotówką stanowiącą opcję dla chcących przyśpieszyć sobie zabawę” – powiedział Steve Bauman, główny projektant. Jak zaznaczają developerzy, obecnie będzie możliwe zdobycie cywilizacji przy 2-3 tygodniach regularnego grania.

Co ważne, osoby posiadające konta w Age of Empires Online otrzymają 500 Empire Points, natomiast nowi gracze – w ramach zachęty – zaczną z setką gratisowych punktów. Gra została po raz pierwszy wydana w sierpniu ubiegłego roku. W marcu 2012 r. Microsoft udostępnił ją przez Steam (produkcja operuje na Games for Windows LIVE). Aktualizacja z tego miesiąca to kolejny krok w rozwoju projektu, który według serwisów rankingowych otrzymał średnią ocen wynoszącą około 70%.

Źródło artykułu:
Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE