Ace Combat: Assault Horizon - zapowiedź

Jacek Chlewicki

04.10.2010 17:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ace Combat: Assault Horizon - zapowiedź

Seria Ace Combat towarzyszy PlayStation praktycznie od początku istnienia tej marki. Tym bardziej dziwi fakt, że jak do tej pory PlayStation 3 nie doczekało się swojej wersji strzelaniny od Namco Bandai (teraz Project Aces). Fires of Liberation pojawiło się wyłącznie na Xboksa 360, co przez posiadaczy PS3 i zarazem fanów cyklu odebrane zostało jak policzek.

Michael Bay i jego kop

Najnowsze Ace Combat przyniesie zupełnie nową jakość. Skostniała już, licząca przeszło piętnaście lat seria przejdzie solidny remont. Deweloper na każdym kroku przypomina, że znowu nie ma mowy o symulatorze, tylko o dynamicznej grze akcji, jeszcze bardziej intensywnej i wartkiej niż poprzednio.

Zabawa ma być szybka, efektowna i bajerancka. Aby się o tym przekonać, wystarczy obejrzeć świetny zwiastun, który poraża epickością i patetycznością. Widać, że przy produkcji gry Japończycy wzorują się na stylu amerykańskiego reżysera Michaela Baya, znanego z takich kasowych przebojów jak Armageddon czy Pearl Harbor. Po raz drugi w historii cyklu deweloper zerwie z fikcyjnymi państwami i naciąganą fabułą, wymyślając na potrzeby gry konflikt między Stanami Zjednoczonymi, a Rosją. Wojna rozpocznie się nad Florydą, którą zaatakują rosyjskie myśliwce pod dowództwem porucznika Markova, prawdziwego asa tamtejszego lotnictwa. Rzecz jasna, z czasem fabuła tak się pogmatwa, że nie będziemy wiedzieli dokładnie, kto faktycznie stoi po czyjej stronie.

Helikopter w ogniu

Polatamy nad doskonale (jakże by inaczej) odwzorowanymi lokacjami, a pomoże nam w tym satelitarny system GeoEye. Jak na razie jedyna pewna miejscówka to słoneczne Miami, ale możemy spodziewać się, że trafimy także nad Rosję i gdzieś nad Bliski Wschód, być może do Afganistanu lub Iraku. Wśród maszyn lotniczych ujrzymy same najnowocześniejsze – F-22A Raptor, A-10A Thunderbolt II czy Su-24 to tylko kilka z nich. Największa jednak sensacja to pojawienie się śmigłowców bojowych i transportowych. Potwierdzone jak na razie helikoptery to potężny AH-64 Apache i legendarny UH-60 Black Hawk. Co ciekawe, nie tylko zasiądziemy za ich sterami, ale także przejmiemy boczne działka, aby siać na ziemi straszliwe spustoszenie.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)