3DS będzie zabezpieczony blokadą regionalną

3DS będzie zabezpieczony blokadą regionalną

Marcin Dąbrowski
19.01.2011 13:40, aktualizacja: 21.01.2011 14:07

Nintendo potwierdziło pojawiające się plotki o blokadzie regionalnej 3DS-a. Konsola sprzedawana będzie w trzech wersjach – amerykańskiej, japońskiej i europejskiej / australijskiej. Oznacza to, że na konsoli kupionej np. w Europie nie pogramy w gry przeznaczone dla innego rynku. Nici z tańszego grania w tytuły sprowadzane z Zachodu lub testowania oryginalnych, japońskich produkcji.

Jak twierdzi Nintendo, blokada regionalna została umieszczona w konsoli po to, aby „uwzględnić wersje językowe gier, dopasować przedziały wiekowe i funkcję kontroli rodzicielskiej oraz zadbać o zgodność z prawem obowiązującym na danym rynku”.

Na opakowaniu 3DS-ów oraz gier pojawi się stosowna informacja o regionie, do którego dany produkt należy.

Nintendo 3DS, najnowsza konsola przenośna japońskiej firmy, będzie pierwszym tego typu urządzeniem pozwalającym na obserwację obrazu w trójwymiarze, bez konieczności użycia żadnych dodatkowych okularów. Stopień „głębokości” efektu 3D każdy będzie mógł dostosować do własnych potrzeb.

Urządzenie zadebiutuje w Japonii już 26 lutego. Na pozostałych obszarach konsoli spodziewamy się w marcu. Cenę konsoli ustalono na 25 000 jenów japońskich (ponad 900 złotych).

Graj z głową - Sprawdź swoje IQ. Narodowy test inteligencji!

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)