3DS będzie się sam aktualizował?

3DS będzie się sam aktualizował?
11.10.2010 13:58
Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski

Piraci powinni mieć się na baczności, bowiem Nintendo ogłosiło, że rozważa wprowadzenie funkcji automatycznych aktualizacji oprogramowania 3DS-a.. Według firmy, taki zabieg byłby nie tylko świetną formą zwalczania piractwa, ale pozwoliłby także na dostarczenie nowych funkcji osobom, które zazwyczaj nie aktualizują oprogramowania swojej konsoli.

Rozważamy funkcję automatycznych aktualizacji 3DS-a w ramach SpotPass”, mówi prezes firmy, Satoru Iwata. „Walka z piractwem nie jest w tym przypadku naszym jedynym celem. Dotychczas użytkownicy konsol musieli przechodzić przez manualny proces aktualizacji. W rezultacie część z nich nie miała ochoty tego robić”.

W 3DS-ie cały proces byłby automatyczny i odbywałby się gdy tylko konsola wykryje połączenie z siecią. Chcemy, żeby możliwie maksymalna ilość graczy korzystała z nowych funkcji, które będziemy proponować”.

Nintendo planuje także umieszczać plik z aktualną wersją oprogramowania na każdym karcie z grą na 3DS-a, podobnie jak robi to obecnie Sony z grami na PSP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)