14 milionów legalnie kupionych Minecraftów na pecetach

Popularność Minecrafta wydaje się nie mieć końca. Raptem kilka dni temu Mojang chwalił się sprzedaniem pierwszego miliona egzemplarzy na PlayStation 3 w pięć tygodni od premiery, a tymczasem kolejny rekord sprzedażowy został ustanowiony przez wersję pecetową.

Jakub Zagalski

new WP.player({ width:600, height:338, autostart:false, url: 'http://get-2.wpapi.wp.pl/a,61764431,f,thumb/4/4/0/440e2bd2a856ed9867effc4231fc5f17/fecf4bbe7a15e3253140f65c03820e85/minecraft_ql_gotowy.mov', });>Minecraft - gramy i komentujemy. Wersję wideo w wyższej rozdzielczości znajdziecie pod href="http://gry.wp.pl/videoHD/nieczyste-zagrywki-kontra-minecraft-xbox-360,4725.html%3Etym">

Markus "Notch" Persson, ojciec Minecrafta podzielił się ostatnio dobrą wiadomością na Twitterze. Największy hit Mojang w swojej oryginalnej wersji na komputery sprzedał się w ponad 14 milionach egzemplarzy. Oznacza to, że łączny wynik wszystkich Minecraftów na pecety, konsole i urządzenia przenośne to teraz ponad 35 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Jak zauważył VentureBeat, ze statystyk Mojang wynika, że w ciągu 24 godzin gracze kupują około 15 tysięcy kopii gry, wycenionej na 20 euro (około 85 złotych). Przychód wygenerowany przez grę w jedną dobę wynosi więc teraz nawet 1 275 000 złotych. A przecież mówimy o tytule, który debiutował w pełnej wersji przed trzema laty.

Widać wyraźnie, że szał na budowanie klockowych konstrukcji i kopania w pikselowej ziemi na PC nie ustaje. Wersje konsolowe mogą się również pochwalić sporym zainteresowaniem, a to przecież nie koniec ekspansji Minecrafta. W zeszłym roku developer zapowiedział, że gra pojawi się na konsolach PlayStation 4 i PS Vita. Niestety do dziś nie znamy daty premiery.Goodgame Empire - udowodnij, że jesteś prawdziwym strategiem

Źródło artykułu:WP Gry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.