10 milionów dolarów dla twórców kapeluszy do Team Fortress 2

Na tworzeniu map do Counter-Strike: Global Offensive można zarobić nawet 20 tysięcy dolarów. Dostarczanie nowej treści do siedmioletniej gry Team Fortress 2 jest również całkiem opłacalne, o czym przekonali się między innymi twórcy, biorący udział w akcji Robotic Boogaloo. Podczas Steam Developer Days Valve poinformowało, że przez cały rok 2013 kilkuset twórczych fanów związanych ze wspomnianą strzelanką i DOTA 2 zarobiło łącznie ponad 10 milionów dolarów.

Jakub Zagalski

Jak podaje The Verge, Valve wypłaciło grupie 661 twórców dodatków do wymienionych gier wynagrodzenie w wysokości 10 215 796 dolarów. Przeciętnie autor zgarnął więc około 15 tysięcy dolarów. Co ciekawe, w zeszłym roku do sprzedaży trafiło 2349 fanowskich przedmiotów, podczas gdy w 2010 roku było ich zaledwie 106. Trzy lata temu 63 twórców musiało się podzielić sumą 590 900 dolarów.

Podczas tej samej konferencji przedstawiciel Valve zdradził, że w przypadku Team Fortress 2 aż 90 procent sprzedawanych obecnie przedmiotów jest wynikiem twórczej aktywności fanów. Kapelusze i inne akcesoria trafiły już do użytkowników 17 milionów kont zarejestrowanych w tej drużynowej strzelance. Z danych upublicznionych przez Valve wynika również, że na tych kontach znajduje się ponad 500 milionów zakupionych przedmiotów.Forge of Empires poprowadź swoje plemię przez epoki

Źródło artykułu:WP Gry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.