Zmien skórke
Logo Polygamii

Zwieńczenie The Walking Dead: The Final Season na pecetach będzie sprzedawane wyłącznie w sklepie Epic Games

Wygląda na to, że autorzy Fortnite'a odegrali kluczową rolę przy tym, żeby tytuł w ogóle się ukazał.

Telltale dawno już zamknięte, ale Finałowy Sezon The Walking Dead jednak zostanie ukończony. Nie zważając na to, że mówimy o marce będącej w zasadzie trupem, Epic Games uznał, że fajnie będzie mieć w swojej kolekcji kolejną grę niedostępną na Steamie. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się na przykład o tym, że zaplanowany na przyszły rok pecetowy port Podróży (tak, tej od Sony) dostępny będzie wyłącznie na platformie twórców Fortnite’a, a teraz podobny los czeka fanów The Walking Dead.

Firma nie zamierza przy tym zostawić na lodzie wszystkich, którzy zainwestowali w grę na Steamie czy np. na GOG-u. Wszyscy, którzy zdążyli wyłożyć pieniądze na grę w innych źródłach, otrzymają bez dodatkowych opłat dokończone przez Skybound Games odcinki The Final Season za darmo. O ile tylko kupując grę zapłacili z góry za cały sezon.

Nie będzie też problemu z przeniesieniem podjętych wyborów na nową platformę – prawdopodobnie wszystko odbędzie się za pośrednictwem chmury zintegrowanej z kontem Telltale. Taka umowa Skybound Games z Epic wynika między innymi z tego, że właściciel Fortnite’a miał odegrać dużą rolę w tym, by dokończenie tytułu w ogóle było możliwe.

Poza odegraniem roli wydawcy, firma pomogła też skompletować zespół do prac nad grą. O tym, jak Walking Dead poradzi sobie pod kątem sprzedażowym na nowej platformie, dowiemy się już 15 stycznia, kiedy do sprzedaży trafi wreszcie trzeci odcinek serii. Nie jest to może obecnie mega atrakcyjny tytuł na wyłączność, to jednak kolejny sygnał, że Epic będzie w stanie choć trochę z Valve powalczyć.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
0 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lord Bart
Użytkownik

I to kolejny przykład jak cyfrowa dystrybucja j* normalnego gracza. Niby fajnie, że kończą, ale przy okazji podpromują swoją własną platformę, na której nic nie ma. Pffff, klucze na Stim z G2A zniknęły, widzę są tylko na allegro, trudno.
Albo najwyżej uznam historię za niedokończoną. Nie wiem czemu, ale wkurza mnie takie podejście :/

Aimagylop
Użytkownik

Jak tam Krab, dalej podtrzymujesz?
comment image

Bartosz Witoszka
Użytkownik

Mówiąc brzydko – dick move.

gseed
Użytkownik

> mówimy o marce będącej w zasadzie trupem

Niby trup ale jeszcze żywy 😉

HEHE

Popularne wpisy

Popularne Gry