Zmien skórke
Logo Polygamii

Zapowiedziano nowy, modułowy pad do PS4

Milutki!

Ósma generacja konsol chyli się powoli ku końcowi, więc za jakiś czas w serwisach branżowych zaczną pojawiać się podsumowania tych kilku lat rywalizacji pomiędzy Sony i Microsoftem. Już teraz mówi się, że to Japoński gigant wygrał tą generację tytułami na wyłączność (zarówno pod względem jakości, jak i ilości), jednak przez ten cały czas Xbox One miał dwie rzeczy, które wyprzedzały PS4 – mowa o interfejsie użytkownika i padach. O ile z pierwszą z tych kwestii dalej jest… średnio, tak zagadnienie kontrolera wzięła na warsztat firma Thrustmaster, znany producent peryferiów do konsol i komputerów osobistych.

W zapowiedzianym wczoraj eSwap Pro Controllerze będziemy mogli dowolnie przestawiać wszystkie elementy kontrolera za wyjątkiem kwadratu, trójkąta, kółka, krzyżyka (nie iksa!), a także lewego i prawego “bumpera” oraz przycisków options i share. Najważniejsze jest jednak to, że będzie można zmienić położenie gałek analogowych, tak by całość przypominała pad do Xboxa One (wreszcie!). Choć daleko mi do zajmowania jakiejkolwiek strony w “sporze” (przecież tak naprawdę wszyscy się kochają) PS4-Xbox One, to jestem wielkim fanem kontrolera Microsoftu.

W nie tanim zestawie przygotowanym przez Thrustmastera (799 złotych) znajdziemy też dodatkową parę modułów z drążkami i nakładkami, ale nie zabraknie też spustów i uchwytów. Moduł z “krzyżakiem” będzie tylko jeden, ale producent już teraz zapowiedział możliwość dokupienia dodatkowych elementów – ich cena nie jest jeszcze znana.

Cechą wyróżniającą kontroler będzie możliwość zaprogramowania sobie profili pada, pomiędzy którymi będzie się można szybko przełączać (nawet w trakcie gry), a także cztery dodatkowe przyciski znajdujące się pod samym kontrolerem. Pad wyposażono również w switche Tacan, które mają wydłużyć żywotność wszystkich ruchomych elementów.

Największą jak na razie bolączką wydaje się konieczność stałego podłączenia pada z konsolą lub komputerem, jednak twórcy są zdania, że zapewni to znacznie mniejsze opóźnienie, niż oryginalnych kontrolerów połączony bezprzewodowo.

Pad trafi do sprzedaży już 5. listopada. Więcej o nim przeczytacie na stronie producenta.

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PentaStar
Użytkownik

Gdyby cena była bliżej 500 zł to bym przemyślał ten zakup, ale za 8 stów… jednak wolę tradycyjnego XBoxowego pada

Popularne wpisy

Popularne Gry