Zmien skórke
Logo Polygamii

Xbox One X i cyfrowy Xbox One S wycofywane ze sprzedaży

Xbox One X
Microsoft szykuje się na nową generację.

W oświadczeniu dla brytyjskiego Eurogamera Microsoft potwierdził plotki, krążące w sieci od jakichś dwóch tygodni. Produkcja konsol Xbox One X i Xbox One S All-Digital Edition została zakończona. Po wyczerpaniu się egzemplarzy będących jeszcze w sprzedaży te konsole nie będą już dostępne do kupienia. Firma jest gotowa na przejście do następnej generacji i oczekuje, że klienci zrobią to wraz z nią.

Przygotowując się na przejście w przyszłość wraz z Xboksem Series X podejmujemy naturalne kroki zaprzestania produkcji Xboksa One X i Xboksa One S All-Digital Edition. Xbox One S będzie wciąż produkowany i sprzedawany na całym świecie.

Brzmi oświadczenie Microsoftu. Standardowa “eska” pozostanie więc jedyną wersją Xboksa One, dostępną na rynku po premierze konsoli następnej generacji firmy. Jednocześnie jednak zastrzega ona, że chętni na kupienie Xboksa One powinni zasięgnąć języka u swoich lokalnych dostawców, by sprawdzić dostępność sprzętu.

Plotki o zatrzymaniu przez Microsoft produkcji konsol aktualnej (jeszcze) generacji zaczęły krążyć w sieci na początku lipca. Gracze zaczęli wtedy zauważać coraz bardziej powszechne braki w dostępności konsoli w cyfrowych sklepach. Początkowo mówiło się nawet, że “skasowane” mają zostać wszystkie Xboksy One – to jednak, jak widać, nie okazało się prawdą.

Najbardziej ciekawe jest w tym wszystkim, że Microsoft nie zdecydował się na pozostawienie w sprzedaży najmocniejszej wersji Xboxa One – czyli X. Można domniemywać, że Xbox One S pozostaje jako rozwiązanie budżetowe dla bardziej “casualowego” odbiorcy. PRAWDZIWI GRACZE (fuj) mają już patrzeć tylko w kierunku nowych konsol.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
0 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marcinek
Użytkownik

Ten napis “discontinued”, odnośnie wersji All Digital, to już jakoś w marcu widziałem gdzieniegdzie, więc żadne zaskoczenie. Wersja XOX też nie mam sensu skoro ma bezpośredniego, i być może tańszego, następcę.

edawuboco0391
Użytkownik

N-GAGE E X i N-GAGE E S wycofywane ze sprzedaży

Luk4shO
Użytkownik

Osobiście obstawiam że wstrzymują produkcje One X dlatego że zastąpi go plotkowany Lockhart o podobnej mocy. Wtedy będziemy mieli low end (One S), medium (Lockhart) i high (Series X). To by miało najwięcej sensu z biznesowego punktu widzenia

Popularne wpisy

Popularne Gry