Zmien skórke
Logo Polygamii

W Polsce jest już prawie 12 milionów graczy

Którzy w 2012 roku wydadzą na gry blisko 450 milionów dolarów

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Newzoo, w Polsce jest 11,8 miliona “aktywnych graczy”, z czego 6,2 mln to osoby, które za swoje granie płacą.

Na potrzeby badania gry podzielono na siedem kategorii, “platform”: gry przeglądarkowe, gry na serwisach społecznościowych, gry na urządzenia przenośne (z wyłączeniem konsol przenośnych), gry MMO, gry konsolowe (z uwzględnieniem konsol przenośnych), gry pecetowe w pudełkach i gry pecetowe z cyfrowej dystrybucji.

Według tego podziału, najwięcej w Polsce wydaje się na gry konsolowe (25 proc. sumy wszystkich wydatków na gry), jednakże jeśli zsumujemy wszystkie kategorie “pecetowe”, to otrzymamy łącznie 64 proc. Wtedy pozostają jeszcze gry na smartfony, na które wydajemy 11 proc. wszystkich wydatków.

Zaproponowany przez Newzoo podział na “platformy” na pewno wywoła dyskusję (bo w końcu jesteśmy przyzwyczajeni, że jedna platforma to pecet, a druga to Xboks, a trzecia to PlayStation itd.), ale z badania wynika, że w Polsce na gracza wypadają średnio 4 platformy na głowę. 7 proc. badanych jest na tyle wszechstronnych, aby grać na wszystkim, do tylko jednego sposobu grania przywiązanych jest 11 proc. badanych.

Konrad Hildebrand

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry