Zmien skórke
Logo Polygamii

W Magic: The Gathering grają nieszkodliwe nerdy? Powiedzcie to chłopakowi, który skończył w szpitalu z ranami kłutymi twarzy

wired.com
Gumowy młotek może być niebezpieczną bronią w rękach szalonego gracza.

Każdy gracz wie, że gry potrafią być czymś dużo więcej niż tylko hobby. Spędzając liczne godziny w wirtualnych światach zaczynamy utożsamiać się z bohaterami, czujemy się częścią fabuły albo po prostu podchodzimy do tematu poważnie. Czasem zbyt poważnie, jak dwóch panów, którzy pobili się o Madden NFL albo dziewczyna, która zastrzeliła swojego brata podczas kłótni o konsolę.

Bywa też tak, że w ramach czy to chęci zaistnienia, czy uniemożliwienia przeciwnikowi wygranej, nasyła się na niego oddziały specjalne policji, co nazywa się „swattingiem”. Przykłady te dotyczą gier wideo, ale branża „bez prądu” też potrafi wyzwolić skrajne, często negatywne, emocje. Sam pamiętam trwającą trzy lata kampanię w Dark Heresy, gdzie tak zżyliśmy się ze swoimi postaciami, że kiedy zaczęła się między nimi rywalizacja, potrafiliśmy z kumplem pogniewać się na siebie w prawdziwym życiu.

dark heresy
Nasz GM poza tworzeniem świetnych historii, potrafi też świetnie rysować rys.: wasylij.deviantart.com

Dysputy o interpretację zasad w planszówkach i karciankach, podczas których latało coś bardziej fizycznego niż popularny polski znak przestankowy, też pamiętam. Emocje często brały górę, ale nigdy nie zrobiliśmy sobie żadnej krzywdy, choćby kłótnia dotyczyła niezwykle ważnego elementu. Dlatego nie wiem, o co musiał pokłócić się ze swoim przeciwnikiem Elija Dale Creech, że siedzi teraz w więzieniu z zarzutami napaści pierwszego i drugiego stopnia.

Całość rozegrała się w piątek, 28 lipca w Stanach Zjednoczonych. Creech umówił się z kolegą na partyjkę Magic: The Gathering i wszystko przebiegało tak, jak zwykle w przypadku tego typu spotkań. Do momentu, w którym sprawca rzucił się na swojego przeciwnika, uderzając go gumowym młotkiem w twarz i zadając siedem ran kłutych w szyję i twarz. Kiedy już ochłonął, sam wezwał policję i jego ofiara trafiła do szpitala, gdzie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Donoszący o sprawie Fox9 (via Kotaku) nie podaje przyczyn napaści; informuje natomiast, że Creech był już wcześniej skazany za posiadanie materiałów wybuchowych z zamiarem ich użycia.

Co bardziej nawiedzeni zaraz zrzuciliby winę właśnie na grę, co jest oczywistą bzdurą. Pamiętacie zapewne głośną w marcu tego roku sprawę, w której mężczyzna zabił 2-latkę, bo NIE SZŁO MU W GRZE. Prawda jest taka, że jeśli ktoś ma problemy z agresją, nie ma znaczenia, co ją wyzwoli. Mieszkaniec Piły mógł pchnąć dziecko, bo automat z napojami nie wydał mu reszty. Podobnie jak bohater tego tekstu mógł rzucić się na kolegę, bo ten zjadł ostatni kawałek pizzy.

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eschelius
Użytkownik

Albo miał coś do kolegi i szukał preterkstu albo mocno niezrównoważony. Myślałem, że to się stało na jakimś większym turnieju Magicka, tam się gra o duże pieniądze, ale żeby tak odwalać przy grze towarzyskiej?

simpson
Użytkownik

“informuje natomiast, że Creech był już wcześniej skazany za posiadanie materiałów wybuchowych z zamiarem ich użycia.” no i wszystko na ten temat, debil to debil nie ma co dyskutować o kontekście.

daget24
Użytkownik

Kiedyś jak w podstawówkach była moda na Yu-Gi-Oh to kumpel wymienił całą swoją talię na 2 karty które niby to miały być w ch*j lepsze od czegokolwiek miał i dostał za to wpierdziel od matki 😀

kano777
Użytkownik

Gumowy młotek i rany kłute jakoś mi nie idą w parze.

Proceek
Użytkownik

Mogę się mylić ale jeśli to tego typu młotek był co ten:comment image to wydaje mi się, że przy większym użyciu siły trzonek metalowy mógłby wyrządzić coś na wzór wspomnianych ran.

Popularne wpisy

Popularne Gry