Zmien skórke
Logo Polygamii

Twórcy Apex Legends o walce z oszustami i... serwerami

W skrócie? Będzie lepiej.

W długim poście na oficjalnym Reddicie gry, przedstawiciel studia Respawn przybliża najbliższe planowane działania jego firmy. Mają one pomóc wyeliminować (albo przynajmniej zmniejszyć) dwie  bolączki gry – oszustów i problemy z połączeniem.

W kwestii oszustów Respawn zapowiada działania dwutorowe. Po pierwsze, chce utrudnić graczom, podejrzewanych o oszukiwanie, dołączanie do gier. Pomóc ma w tym wymuszona dwustopniowa autoryzacja w niektórych regionach i dla wybranych kont.

Z drugiej strony twórcy Apex Legends zapowiadają również dodatkowe nakłady na rozbudowę rozwiązań opartych o uczenie maszynowe – tak, żeby były one w stanie skutecznie identyfikować i banować oszustów bez udziału człowieka. Pojawią się również algorytmy, które po wykryciu oszustów będą umieszczać ich razem w tej samej grze, ku ich wspólnej uciesze, zapewne.

Jednocześnie Respawn zapowiedział wzmożoną walkę z problemami połączeń serwerowych. W tym celu wprowadzili dwa nowe kody błędów – code:leaf (brak odpowiedzi serwera przy próbie połączenia) i  code:net – we were on a server and it disappeared on us and stopped answering (rozłączenie z serwerem podczas gry i brak dalszej odpowiedzi z jego strony).

Pomoże to twórcom dokładniej przyjrzeć się problemom, pojawiającym się u graczy i znaleźć ich źródło. A w tym tygodniu Apex Legends doczeka się nowego uaktualnienia.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Przez te włosy i prawie niewidoczne źrenice postać wygląda jakby miałą rozbieżnego zeza.

Popularne wpisy

Popularne Gry