Zmien skórke
Logo Polygamii

Twórca Baldur's Gate opuścił BioWare

Kolejna osoba decyduje się na odejście z wielkiej korporacji.

James Ohlen, który spędził w BioWare 22 lata, czyli kawał życia, opuścił studio. Dowiedzieliśmy się tego za pośrednictwem Twittera.

Ohlen doszedł do wniosku, że zamierza odpocząć od branży gier wideo i skupić swą uwagę na czymś mniejszym, ale bardziej osobistym charakterze. Przy okazji przyznał się, że najprzyjemniej pracowało mu się nad takimi projektami jak Baldur’s Gate i Neverwinter Nights. Ohlen jest wielbicielem systemuu RPG Dungeon and Dragons i dołączył do ekipy Arcanum Worlds, by pomóc im w pracy nad podręcznikiem.

Karierę zaczął jako tester gry Shattered Steel i przeszedł naprawdę długą i wypełnioną ciężką pracą drogę na stanowisko dyrektora kreatywnego. Przyłożył rękę do takich tytułów jak Baldur’s gate, Neverwinter Nights, Knights of the Old Republic, Jade Empire, Dragon Age: Origins, Star Wars: The Old Republic oraz Mass Effect: Andromeda. Ostatnia gra, której poświecił czas, to Anthem.

James Ohlen

James Ohlen nie jest jedynym weteranem branży, który postanowił zrobić sobie przerwę od pracy w wielkiej korporacji. W ciągu ostatnich lat BioWare opuścili: w 2012 roku Greg Zeschuk i Ray Muzyka, w 2017 pisarz David Gaider i twórca serii Dragon Age, Mike Laidlaw, zaś w 2018 roku –  Drew Karpyshyn.

PS. Na okładce – niezapomniana Jaheira.

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
s.p.
Użytkownik

Też bym nie chciał być przy zamknięciu Bioware przez EA.

soulsonist
Użytkownik

ehh a kiedy ja odejde z corpo…?

nie no zarty, jest ok, mozna sie rozejsc.

Cruzer969
Użytkownik

Druidka z Baldura, no ciekawe dlaczego akurat ona? 😀

madoc
Użytkownik

Ja gram właśnie w BG2 i wywaliłem dyscyplinarnie Jaheirę z drużyny. Nie przepadam.

Popularne wpisy

Popularne Gry