Zmien skórke
Logo Polygamii

Stormdivers - nowy tytuł od Housemarque

Studio odeszło od gatunku arcade i pracuje nad czymś zupełnie nowym.

Housemarque to bodajże najstarsze studio w Finlandii, liczące sobie już 22 lata. Do tej pory wydali takie tytuł jak: Stardust, Nex Machina, Outland, Resogun, Dead Naton czy Alienation. Przy czym tempo pojawiania się gier bywało zaiste kosmiczne: ostatnie Nex Machina (recenzja Macieja Kowalika tutaj) oraz Matterfall (recenzja Adama Piechoty tutaj) pojawiły się w zeszłym roku.

Jakiś czas temu Housemarque przesiadło się na Unreal Engine 4 – pierwszym tytułem ciągnącym na tym silniku było Matterfall. Ich decyzja o sięgnięciu po narzędzie studia Epic Games zbiegła się też z oświadczeniem o zmianie profilu projektów. Housemarque zamierza odejść od gier arkadowych na rzecz nowych gatunków, w tym z rozwiniętym trybem multiplayer. Decyzję swoją tłumaczyli faktem, że Nex Machina, mimo że zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji, nie sprzedała się tak dobrze, jak na to liczyli (szerzej o sprawie pisał w listopadzie Maciej Kowalik).

O tym, jak Finowie czują się w nowym gatunku przekonamy się nie tak prędko, ale przynajmniej poznaliśmy już tytuł jednego z dwóch nowych projektów studia – Stormdivers. W powodzi newsów, zapowiedzi i zwiastunów związanych z targami E3 zapewne pojawi się też jakaś informacja na temat tej gry, trzeba ją będzie tylko wyłowić.

Na pewno wiadomo, że będzie to gra multiplayer, w której będzie się latało i mocno biło przeciwników. Będzie to też druga produkcja stworzona na Unreal Engine, ale też z wykorzystaniem narzędzia do tworzenia efektów specjalnych nazwanego Housemarque VFX Engine.

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Użytkownik

Czemu mam wrażenie, że będą to gry Battle Royale? Skoro mowa o grach sieciowych, to teraz opłaca się robić tylko takie.

Popularne wpisy

Popularne Gry