Sims 2: Na Studiach - wywiad z Timem LeTourneau (2005)

Sims 2: Na Studiach - wywiad z Timem LeTourneau (2005)17.01.2005 12:33
Michał Zacharzewski

Sims 2: Na Studiach - wywiad z Timem LeTourneau (2005)

Z Timem LeTourneau, starszym producentem nadzorującym prace nad rozszerzeniem do gry Sims 2, zatytułowanym Na studiach, rozmawia Michał Zacharzewski

IG: Cześć! Fajnie, że zgodziłeś się udzielić nam wywiadu. Zapewne mnóstwo ludzi stoi do Ciebie w kolejce licząc, że z nimi porozmawiasz. W końcu The Sims 2 odniosło gigantyczny sukces!

Tim: Tak, masz rację, gra sprzedała się bardzo dobrze. Największym powodzeniem cieszyła się w Europie, dlatego bardzo się cieszę, że mogłem tu do Was przyjechać, by spotkać się z dziennikarzami. Rzeczywiście kolejka jest spora. Zapewne nie ze wszystkimi zdołam porozmawiać, dlatego mam nadzieję, że fani programu trafią na serwisy takie jak Twój.

IG: A dlaczego zdecydowaliście się na wysłanie simów studia? Przeglądałem fora dyskusyjne i odniosłem wrażenie, że ludzie woleliby nowe Zwierzaki bądź - na przykład - Wakacje.

Tim: Istnieją co najmniej dwa powody, dla których zdecydowaliśmy się stworzyć taki właśnie dodatek. Po pierwsze, na pomysł wysłania simów na studia wpadliśmy bardzo dawno, kiedy jeszcze pracowaliśmy nad dodatkami do pierwszej części. Niestety wtedy napisanie takiego rozszerzenia było nie możliwe. Simy miały jedynie dwa okresy w życiu i bardzo niewiele możliwości, poza tym powiedzcie sami - czy ośmiolatkowie chodzą na studia... Nie wiem jak w Polsce, ale u nas, w Stanach, zdecydowanie nie. Tak więc projektując Sims 2 wiedzieliśmy już, że powstanie dodatek poświęcony edukacji. To właśnie dzięki niemu tak idealnie pasuje on do reszty gry i przynosi tak dużo zmian. Drugim powodem takiej, a nie innej decyzji, jest nasza niechęć do powielania się. Zwierzaki już kiedyś robiliśmy, Wakacje też. Studiów dotąd nie było - mogliśmy więc popisać się kreatywnością, przygotować mnóstwo zupełnie nowych przedmiotów, potrzeb czy wydarzeń. Poza tym wydaje mi się, że dodatek i tak zainteresuje graczy. Zawiera tak dużo nowych opcji, nowych przedmiotów i możliwości, że po prostu nie da się go nie pokochać.

IG: A co nowego zobaczymy w rozszerzeniu?

Tim: Przede wszystkim pojawi się nowy okres w życiu sima. Po zainstalowaniu Na studiach nastoletni chłopak czy dziewczyna nie staje się od razu dorosłym - teraz czeka go etap życia, który my nazwaliśmy dorosłą młodością. W jego trakcie sim trafia na studia. Mieszka w akademiku (ma za przyjaciół postacie niekontrolowane przez gracza), dużo imprezuje, troszkę się też uczy, bo za złe wyniki w nauce można wylecieć. Młody człowiek musi też odrobinę pracować, by zarobić na utrzymanie i drobne przyjemności. Może pracować w barze, w klubie fitness, a księgarni, a także sprzątać czy wyrzucać śmieci. Może założyć kapelę i grać do kotleta w lokalnym klubie. Może też udzielać korepetycji, albo - co tylko wydaje się proste - dobrze się uczyć.

IG: To znaczy są stypendia?

Tim: Dokładnie! Na każdym z czterech lat nauki (bo tyle u nas trwają studia) bohater może wywalczyć stypendium i w ten sposób zwolnić się z przykrego obowiązku pracy! Zdajemy sobie jednak sprawę, że nauka może być nudna, a widok sima siedzącego nad grubym tomem nie każdemu przypadnie do gustu. Dlatego też w dodatku nie zobaczymy sali uczelnianej, za to nie zabraknie imprezowni. Pojawi się mnóstwo przedmiotów z tym związanych: kadź na sok...

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)