Zmien skórke
Logo Polygamii

Run SackBoy! Run! wbiegnie na PS Vita i urządzenia mobilne

I będzie grą free2play.

Równolegle z LittleBigPLanet 3 na PS3 i PS4 powstał jeszcze jeden projekt z małym włóczkowym ludzikiem. Run SackBoy! Run! powstaje na konsolę przenośną PS Vita oraz na urządzenia z systemami iOS i Android. Będzie to gra z popularnego na takich sprzętach gatunku o bieganiu, choć nie wiadmo, czy będzie to bieganie przez poziomy (jak w Bit.Trip Runner) czy bez końca (jak w Canabalt).

Run SackBoy! fot. Sony

Świat Craftworld znów zostaje zaatakowany przez Negativitron, wielki odkurzacz, który wysysa kreatywność. Celem gracza jest unikanie zagrożenia jak długo się da i zbieranie baniek, za które można kupić przebrania dające lepsze mnożniki punktów oraz ulepszenia. A te ostatnie mają się przydawać – na początku biegnie się prosto, ale z czasem gra ma stanowić coraz większe wyzwanie dla refleksu gracza. Można też rzucić wyzwanie znajomym albo bić własne rekordy.

Run SackBoy! fot. Sony

Na grających czekają nagrody – specjalne kostiumy do LBP3. Skoro gra ma być niemalże darmowa (nie wyjaśniono jeszcze, jak bardzo “free” będzie), to może fani marki się zainteresują. Run SackBoy! Run! ukaże się w październiku.

Ciekawe, czy powstała w edytorze do LittleBigPlanet3?

[Blog PlayStation]

Paweł Kamiński

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o