Zmien skórke
Logo Polygamii

Rozbierane mody na PC trudne do przełknięcia, ale autorzy Final Fantasy XV nie będą ich zwalczać

Bo liczy się wolność, wolność i swoboda.

Naprawdę. Reżyser Hajime Tabata od momentu ujawnienia gry na PC i wsparcia modów jasno stwierdzał, że te drugie mają być pozbawione jakichkolwiek ograniczeń na tyle, na ile się da.

Oddanie w ręce graczy potężnego narzędzia do grzebania w mimo wszystko kultowej marce niesie ze sobą oczywiście ryzyko. Bo choć na pewno nie zabraknie entuzjastów, którzy zmienią FFXV w coś nowego, a potem będą zmieniać to co rusz, to znajdą się też żartownisie. Ale słowo się rzekło i Tabata zamierza się go trzymać.

W rozmowie z PCGamesN reżyser przyznał, że obawia się tego, co zrobią z jego światem gracze. Ale najwięcej wątpliwości wśród jego ekipy wzbudziły rozbierane mody. Ostatecznie stanęło jednak na tym, że nie będą one zwalczane.

Wygrało postanowienie, że nie chcę nikogo ograniczać. Takie rzeczy to część obecnej kultury grania. Ci ludzie – oni kupili grę, jest teraz ich.

Odświeżające podejście. Zwłaszcza w stosunku do marki kalibru Final Fantasy. Oczywiście nie oznacza to, że Tabata jest fanem postaci biegających po ekranie nago zamiast w przewidzianych przez projektanta ciuszkach.

Nie sądzę, żeby to było dobre, ale zostawię to poczuciu moralności graczy. Trzymam się zasady, by dać im jak najwięcej wolności.

Szczerze mówiąc, najgorsze w tym temacie seria i tak ma już za sobą. W ramach researchu zajrzałem w kilka miejsc. I zgodnie z przewidywaniami postacie z Final Fantasy często występują w fanowskich filmach “dla dorosłych”.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sasilton
Użytkownik

Nude mody będą tylko na początku, bo najłatwiej je zrobić. Później wyjdzie coś ciekawszego, Może pojawiają się jakieś które zmieniają mechanikę gry.

duxdaro
Użytkownik

No chętnie zobaczył bym mod zmieniajacy system walki, bo ten oryginalny to tragedia…

Than
Użytkownik

Będą rozbierane mody to będą, nikt przecież tego nie wciśnie graczom na siłę, ktoś będzie chciał popatrzeć na biegające nagie postaci to sobie popatrzy, nie widzę problemu. (proszę się tak na mnie nie patrzeć, ja na pewno takich modów nie używam. wracam do skyrima.)