Zmien skórke
Logo Polygamii

Pokemon Sword/Shield bije rekordy popularności

Mimo narzekań, gra sprzedaje się świetnie.

Premiera nowych Pokemonów to zawsze wielka gratka dla fanów marki, którzy z utęsknieniem chcą powrócić do bajkowego świata kieszonkowych stworków. Sword/Shield, najnowsza odsłona serii, choć krytykowana przez fanów za brak części Pokemonów, zastój graficzny czy praktycznie brak jakiejkolwiek fabuły, to i tak odniosła gigantyczny sukces.

W ciągu trzech dni od premiery, pudełka ze Sword/Shield trafiły do około 1,36 miliona graczy i to tylko w samej Japonii. Mowa o zarówno o pojedynczych egzemplarzach, jak i dwupakach zawierających obie wersje gry, które trafiły do graczy. Według danych magazynu japońskiego Famitsu (tłumaczone przez Gamitsu) nowe Pokemony pobiły tym samym rekord Super Smash Bros. Ultimate (1,23 miliona) i stały się najlepiej sprzedającą się grą na Switchu w tygodniu premiery.

Z kolei na świecie wynik ten prezentuje się jeszcze lepiej i w pierwszym tygodniu do gracz trafiło 6 milionów kopii “Mieczy” i “Tarcz”, a także zestawów tych gier. Ponownie jest to wynik o lepszy od Super Smash Bros. Ultimate (konkretnie o milion), jak również od poprzedniej części Pokemonów, czyli “Let’s Go”. Fakt, Pikachu/Eevee były tylko poboczną odsłoną, a ostatnią pełnoprawną odsłoną serii były Sun i Moon.

Warto też wspomnieć, że sama konsola również zaliczyła wzrost zainteresowania – w zeszłym tygodniu w Japonii sprzedano około 180 tysięcy nowych konsolek Nintendo. Tym samym Nintendo Switch trafiło do 10 milionów graczy na rodzimym rynku.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Razmus
Użytkownik

Mniej za więcej – to jest to czego kupujący Sword & Shield chcą patrząc po słupkach sprzedaży. Ja sam wstrzymałem się z zakupem, a dokładnie to 3 dni przed premierą anulowałem pre-order jak na jaw wyszło lenistwo GameFreak związane z modelami z 3DS jak i wywiad w którym po prostu napluli fanom w twarz. Oczywiście nadal mam nadzieję, że się kiedyś opamiętają, ale trzeba zacząć w końcu głosować portfelem, a nie rok w rok kupować to samo, a nawet coś gorszego.

Popularne wpisy

Popularne Gry