Zmien skórke
Logo Polygamii

Nowy Motorstorm nazywa się Onrush

I wcale nie jest tytułem na wyłączność PS4.

Kilka lat temu na wieść, że autorzy Motorstormów zapowiedzą swój nowy tytuł na konferencji Sony, nie byłoby wątpliwości, że na innych platformach nie zagramy. Ale Evolution Studios już przecież nie ma, bo Sony je zamknęło. A mimo to dzieło tej samej ekipy zostało zaprezentowane wczoraj w Paryżu. Dzięki Codemasters, które błyskawicznie zatrudniło większość zwolnionych z Evolution ludzi. Wygląda na to, że nie pomyliłem się pisząc rok temu, że dla obu stron to znakomity ruch. Zwłaszcza, że ekipa zachowała sporą niezależność i miała tworzyć to, w czym czuje się najlepiej.

[Codemasters] ofertę złożyło każdemu i większość ją przyjęła. Współzałożyciel – Mick Hocking – zostanie wiceprezesem do spraw rozwoju produktów w Codemasters. Reszta jego kolegów będzie oddzielnym studiem z siedzibą w Cheshire.

DNA studia wyraźnie widać na pierwszym trailerze Onrush.

Ale nie będzie to klon Motorstorma. Formułę full contact wyciągnięto tu na pierwszy plan i sami autorzy piszą, że nie chodzi tu tylko o wyścig do linii mety.

Liczy się jazda ze stylem i polotem przy niesamowitych eliminacjach wrogów. Ryzykujesz wszystko, by zapełnić pasek RUSH. To ostateczny power up, wyzwalający niesamowitą, destrukcyjną moc, która – użyta w odpowiednim czasie – może zmieść konkurencję.

Walka na torze była nieodzownym elementem Motorstormów, ale miała pewne granice. Onrush zdaje się stawiać na czyste szaleństwo. A choć wyglądem póki co bardziej kojarzy mi się z Trackmanią, to kto wie – może znajdziemy w nim też zaginiony pierwiastek rozwałki Burnouta, którego fani zręcznościowych ścigałek nie mogą się doczekać. Wiem, że wkładam teraz na barki Paula Rustchynsky’ego spory ciężar, ale jeśli jego ekipa go udźwignie, spełni marzenia wielu osób.

Fajnie, że Codemasters roztoczyło nad tą utalentowaną grupą swój parasol ochronny i dało spokojnie pracować. Pamiętajmy, że ostatnią grą studia Evolution przed jego zamknięciem był Driveclub. Po męce z tym tytułem i jego popremierowej rozbudową, szaleństwa ze zwiastuna Onrush już tak nie dziwią. Widocznie ekipa musiała odreagować. W swoim stylu.

Premiera latem na PS4 i Xboksie One.

Maciej Kowalik

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
deng
Użytkownik

Jeśli to będzie ukłon w strone Burnouta to “weźcie moje pieniądze”.

szpynda
Użytkownik

Ale brzydal. Gra o samochodzikach sterowanych radiem?

Popularne wpisy

Popularne Gry