Zmien skórke
Logo Polygamii

Niezwyciężony. Gra na podstawie twórczości Stanisława Lema z premierą w 2021 roku

W ostatnią sobotę 12 września legendarny autor literatury fantastycznonaukowej Stanisław Lem obchodziłby 99. urodziny. Z tej okazji niezależne studio Starward Industries ogłosiło, że zapowiedziana w ubiegłym roku gra inspirowaną jego twórczością – Niezwyciężony – będzie miała swoją premierę w 2021 roku.

Niezwyciężony ma być “pierwszoosobowym retrofuturystycznym thrillerem”. Według twórców jej związek z twórczością Lema ma polegać m.in. na podobnym przesłaniu – ostrzeżeniu, że ludzkość nie powinna zapuszczać się w każde miejsce we Wszechświecie. 

Po prawie rocznej ciszy od ogłoszenia prac nad grą, studio Starward Industries podzieliło się fragmentem muzyki i pierwszymi grafikami.

Na razie twórcy nie zdecydowali się podzielić dużą ilością detali na temat strony fabularnej gry, ale poznaliśmy już ogólny zarys rozgrywki – będzie ona miała miejsce na pustynnej planecie Regis III i wcielimy się w rolę naukowca biorącego udział w wyprawie badawczej, który poszukiwać będzie zagubionej załogi innego statku.Pomocami dla nas w tej misji mają być oparte o analogową technologię roboty, drony itd. Sama planeta Regis III ma za to “skrywać przerażające tajemnice”.

Twórcy podkreślili też, że dużą zaletą gry ma być nieliniowa fabuła i niejednoznaczne wybory moralne. 

Gra ma trafić na PC, PlayStation 5 oraz Xboksach Series X i S. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale krakowskie Starward Industries celuje w 2021 r. Nad grą pracują już drugi rok.

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
2 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wintersun
Użytkownik

Spóźniliście się tylko o rok z hakiem, o grze czytałem już w maju 2019….

https://www.cdaction.pl/news-56691/powstaje-gra-na-podstawie-powiesci-stanislawa-lema.html

Aimagylop
Użytkownik

Czytałeś o pozyskaniu licencji, gra nawet wtedy jeszcze nie miała tytułu, ani tym bardziej muzyki czy grafiki, o których to jest ten news.

Barnaba Siegel
Administrator

Nie, słuszna uwaga – pierwotnie news był z tytułem, który faktycznie sugerował, że to totalna nowość. Szybko poprawione, no a meritum to faktycznie nie sam fakt zapowiedzi 🙂

Popularne wpisy

Popularne Gry