Zmien skórke
Logo Polygamii

Microsoft chwali się najlepszym kwartałem w historii

Xbox One X
Oczywiście jeżeli chodzi o przychody z oddziału Xboksa (bo inaczej po co byśmy o tym pisali).

Microsoft ogłosił, że w minionym, ostatnim kwartale 2018 roku, oddział firmy odpowiedzialny za Xboksa i gry zanotował wzrost przychodów na poziomie 8 proc. w stosunku do takiego samego okresu w roku ubiegłym. Jak dodał do tego CEO firmy, Satya Nadella, był to dla niej rekordowy okres pod względem przychodów z tego oddziału firmy.

Nasze inwestycje w twórców i serwisy w chmurze na wszystkich obszarach zaowocowały zarówno rekordowym zaangażowaniem użytkowników jak i rekordowymi przychodami na użytkownika, przyczyniając się dla najlepszego kwartału sekcji gier w historii firmy, na który złożyło się oprogramowanie i usługi.

Powiedział. Dobre wyniki udało się osiągnąć mimo gorszej niż w roku ubiegłym sprzedaży sprzętu. I to dużo! W porównaniu do ostatniego kwartału 2017 sprzedaż akcesoriów i urządzeń przyniosła o 19 proc. mniej pieniędzy. Różnica wynika w dużej mierze z zeszłorocznej premiery Xboksa One X, który zapewnił w tym okresie duże przychody.

The Outer Worlds należącego teraz do Microsoftu Obsidianu.

Udało się to jednak zrównoważyć dzięki 31-procentowemu wzrostowi w przychodach z oprogramowania i usług. Złożyły się na to gry zewnętrznych producentów, abonament Games Pass i użytkownicy Xbox Live. Tych ostatnich jest teraz najwięcej w historii usługi – 64 miliony na PC i Xboksach.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
moby04
Użytkownik

Mam nadzieję, że MS się przekonał wystarczająco mocno, że konsola to sprzęt do grania i nie odwalą maniany jak przy premierze tej generacji. Bo jednak konkurencja dla Sony się przyda.

Chciałoby się tylko jeszcze trzeciego gracza, który mógłby przeważać w kluczowych sprawach typu cross play. Nintendo nie liczę, bo nawet nie próbują gonić dwóch głównych graczy osiągami i jak tylko pojawi się PS5 oraz X2 to znowu pójdzie na dalszy plan…

Popularne wpisy

Popularne Gry