Zmien skórke
Logo Polygamii

Masakra pod Żółtymi Trasami - czyli gameplay z World War 3

World War 3
The Farm 51 udostępnił zapis rozgrywki z dynamicznego FPS.

Gra WW3 przenosi nas w niedaleką przyszłość, do roku 2026 i trzech pięknych miast o burzliwej historii, do której scenarzyści dopisali kolejną krwawą kartę. Tym razem konflikt ma charakter totalny. Na załączonym zapisie rozgrywki widzimy walkę pod zniszczonym, wielce życzeniowym sztandarem “Frieden, nicht Krieg”, pojedynki pod Żółtymi Trasami w Warszawie (wszelkie skojarzenia celowe). Są obecne też takie miejsca jak Sala Kongresowa w Pałacu Kultury i Nauki, Brama Brandenburska czy Plac Czerwony – muszę przyznać, że te historyczne budynki niepełniące tylko roli tła wyglądają naprawdę świetnie.

Bartek i Dominik będą mieli okazję sprawdzić WW3 w praniu podczas Gamescomu, a nam pozostaje czekać na ich relację.

I tylko żal, że do 2026 roku nie uda się zmienić wyglądu Dworca Centralnego, ehh…

 

Więcej na temat:

13
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
10 Odpowiedzi
7 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
themolkapl
Użytkownik

“I tylko żal, że do 2026 roku nie uda się zmienić wyglądu Dworca Centralnego, ehh…” Co ma Pani na myśli? Co tam jest do zmiany? Prędzej przydałoby się zmienić wygląd zewnętrzny Złotych Tarasów, bo to marna asymetryczna architektura z końca lat ’90.

Slowik515
Użytkownik

Złote to jeden z ciekawszych budynków centrum w mojej opinii, a skoro według ciebie jego styl jest przestarzały, to co można powiedzieć o tym molochu centralnym, który doskonale pamięta PRL?

themolkapl
Użytkownik

Dworzec Centralny to przecież obiekt współczesny praktycznie pod każdym względem. Zestaw materiałów wykończeniowych dworca składa się z kamienia (posadzki, ściany), betonu (słupy, ściany ażurowe), stali i szkła. Materiały te do dzisiaj stosuje się we współczesnym budownictwie wystroju wnętrz. Ważnym aspektem wnętrz hali peronowej oraz głównej jest podkreślanie surowości – stąd m.in. surowe faktury betonu na słupach. Architektura hali głównej charakteryzuje się prostotą rzutu (co jest bardzo ważne z perspektywy podróżnego), bryły, wielkimi przeszkleniami (przy budowie Dworca Centralnego wykorzystano 8 000 m2 szkła z Huty Szkła w Sandomierzu) oraz oczywiście wielkim i ekspresyjnym aluminiowym dachem, który dodatkowo oprócz waloru estetycznego spełnia… Czytaj więcej »

Slowik515
Użytkownik

Super. Problem w tym, że jest paskudny, pasuje jak pięść do oka i (wnioskuję po Twoim komentarzu) nie podoba się nikomu poza ewentualnie pasjonatami architektury. Co więcej, w środku też jest obrzydliwy. Klasycznie to wygląda dworzec w Gdańsku, z cegły, a nie to coś.

themolkapl
Użytkownik

To czy się komuś podoba czy nie to oczywiście jest opinia mocno subiektywna. Generalnie rzecz biorąc na podstawie recenzji ludzi z serwisów Facebook czy Google Maps stwierdzam, że większości podróżnym dworzec się podoba. Ma on oczywiście swoje problemy funkcjonalne (wielu podróżnych skarży się przykładowo na długie kolejki do kas czy brak dostatecznej informacji). Osobiście dostrzegam problemy w zarządzaniu dworcem, przeznaczeniem lokali na dworcu, czyli kierowaniu potoków podróżnych, konserwacji urządzeń wentylatorni, itd. Zupełnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że nie pasuje. Dworzec Centralny został zbudowany jako pierwszy obiekt urbanistycznego projektu Ściany Zachodniej projektu Jerzego Skrzypczaka. Następnie wybudowano Elektrim Tower oraz Centrum… Czytaj więcej »

Slowik515
Użytkownik

Już wtedy stał obok Pałac Kultury oraz zabudowy MDM, do której tenże dworzec nadal zupełnie nie pasuje, jeśli już upieramy się przy robieniu spójnej zabudowy. Wniosek z tego taki, że pan Skrzypczak chciał zbudować to co jemu pasuje, a nie to, co faktycznie będzie pasowały do reszty ówczesnych konstrukcji. Domy Centrum też wyglądają “prześlicznie”. Dobrze chociaż, że w końcu Sezama się pozbyli.

Aimagylop
Użytkownik

” jest paskudny, pasuje jak pięść do oka i (wnioskuję po Twoim komentarzu) nie podoba się nikomu poza ewentualnie pasjonatami architektury. Co więcej, w środku też jest obrzydliwy. ”
Wypisz wymaluj opis złotych pisuarów.

Slowik515
Użytkownik

Zgadzam się, nie pasuje, ale w mojej opinii wygląda ciekawie. Centralny za to nie pasuje i jest po prostu brzydki (w odniesieniu do Złotych, Żagla, Pałacu kultury, kamienic przy Jerozolimskich, Continentala i innych otaczających go budynków). Faktycznie, jest stylem podobny do równie urodziwych domów centrum i aktualnie przebudowywanej Rotudny.

Aimagylop
Użytkownik

Wychowałem się na Bauhausie, twórczości Franka Lloyda Wrighta czy Le Corbusierze więc mój osąd jest subiektywny ale stanowczo wolę, i uznaję za ciekawszą modernistyczną zabawę geometrią (ciągle jest pustka w sercu po Supersamie) niż organiczny blobizm póżnych lat ’90. Że Centralny “nie pasuje” to nie jest żaden argument, architektura modernistyczna to architektura intencjonalnie jednostkowa a czasy gdzie się tworzy z myslą o dopasowaniu do otoczenia mineły z dzieciństwem mojego ojca. Nic już nie pasuje. Pałac Kultury to po prostu architektoniczna patologia – złe proporcje, koszmarny detal, parodia art deco przefiltrowanego przez socreal, jak i również rak na tkance miejsckiej. Miło… Czytaj więcej »

MrDraiger
Użytkownik

O jaka tania kopia Battlefielda 3 z budrzetem AA. Na mobilki albo PS3 by to przeszło.

Tematyka jak najbardziej mnie interesuje, ale gdzie z takim wykonaniem. Czołgi w pierwszych ujęciach się rwą zamiast płynnie poruszać.

newnadgnilykangur
Użytkownik

To samo pomyślałem w połowie trailera. Kopia starego BFa nic więcej.

PonysKiller
Użytkownik

Twórcy nie kryją się z tym, że inspirowali się Battlefieldem 4 i kierują grę do fanów miejskich potyczek współczesnych Battlefieldów. To nie jest taka zła rzecz, biorąc pod uwagę, że po tych pięciu latach, spora część graczy narzeka, że brakuje im czegoś takiego.

Niestety z netcodem może być poważny problem. W przypadku DICE które na swoim Frostbite jedzie od 2007 roku, problemy udało się jako tako opanować dopiero w 2014 a w większości wyeliminować dopiero po którymś patchu Battlefielda 1 z 2016. Skala jest oczywiście o wiele mniejsza, ale gra przez to będzie miała większe wymagania.

Bartosz Witoszka
Użytkownik

Cóż, nie czekałem na tę grę i ten trailer dalej nic nie zmienia w tym temacie.

Popularne wpisy

Popularne Gry