Madden 10 na Wii słabo się przyjął

Madden 10 na Wii słabo się przyjął14.09.2009 13:11
Jakub Jatkiewicz

Madden NFL 10 był najlepiej sprzedającą się grą ubiegłego miesiąca w Stanach Zjednoczonych. Wersje na X360 i PS3 podbiły rynek, co o dziwo nie udało się edycji na Wii.

Jesse Divnich, analityk z EEDAR, winą za słabą sprzedaż Madden NFL 10 wini poprzednią edycję gry, która na konsoli Nintendo nie za bardzo przypadła graczom do gustu. Z tego powodu tegoroczna wersja na Wii zanotowała aż 42-procentowy spadek sprzedaży względem zeszłego roku.

"Wierzę, że wielu zawziętych fanów Maddena, którzy z PS2 przenieśli się na Wii, dokonało corocznego zakupu w 2008 roku i zrozumiało, że Wii nie oferuje tych samych doznań, do których się przyzwyczaili (gra w sieci, realistyczna grafika, zaawansowane sterowanie drużyną).

Fanatycy Maddena mają już jednak wiedzę... i zdają sobie sprawę, że Madden na Wii nie dostarczy tych samych przeżyć co na PS2".

Divnich sądzi, że gracze są głównie rozczarowani sterowaniem, które wykorzystuje kontrolę ruchem, a nie gałki analogowe, do których przywykli.

"Każdy, kto w kategorii gier FPS przywykł do kombinacji mysz/klawiatura, nawet dzisiaj nie uznaje analogowych kontrolerów za prawidłowe sterowanie w FPS-ach".

fot.: EA

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)