Zmien skórke
Logo Polygamii

Kiepskie wyniki sprzedażowe Shenmue III w Japonii i Wielkiej Brytanii

Nostalgia i łatka “gry dla fanów” nie pomogły.

Po 18 latach od wydania Shenmue II, wielokrotnie przekładana “trójka” w końcu zadebiutowała na PlayStation 4 i komputerach osobistych (Epic Games Store) 19 listopada. Od zapowiedzi Shenmue III na konferencji Sony podczas E3 w 2015 roku wokół produkcji Ys Net narosło wiele kontrowersji, a gracze poczuli się zwyczajnie oszukani, gdy dowiedzieli się, że wersja na PC pojawi się tylko na Epic Games Store. Niby jest to tylko czasowa ekskluzywność, ale dla wielu był to pretekst do wycofania swoich pieniędzy, które wpłacili na zbiórkę na Kickstarterze.

Być może to miało wpływ na kiepską sprzedaż gry w premierowym tygodniu – dla młodszych graczy, nie wiedzących czym jest Shenmue, przekaz nie był zbyt pozytywny i wynikało z niego, że coś z tą grą jest nie tak. Oceny recenzentów są raczej na średnim poziomie – mowa o 70% zarówno na komputerach osobistych i PlayStation 4.

Famitus (tłumaczone przez Gematsu) opublikowało listę najlepiej sprzedających się gier w Japonii w minionym tygodniu i wynika z niej, że nostalgia i łatka gry “dla fanów” nie pomogły Shenmue III w osiągnięciu zadowalającego wyniku. Niecałe 18 tysięcy kopii sprzedanych na PlayStation 4 uplasowało produkcję studia Ys Net na czwartym miejscu. Nie najlepiej wygląda to również w Wielkiej Brytanii, gdzie gra uplasowała się dopiero na 17. miejscu. Oczywiście oba zestawienia dotyczą tylko sprzedaży fizycznej, a ta z miesiąca na miesiąc traci na znaczeniu, ale biorąc pod uwagę, że odświeżone wersje pierwszej i drugiej części, które pojawiły się w 2018, sprzedały się dwa razy lepiej, sytuacja z Shenmue III nie napawa optymizmem.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry