Zmien skórke
Logo Polygamii

Jak Shadow Warriora 2 odebrała reszta świata?

Shadow Warrior 2
Spokojnie, odebrała go raczej wangtastycznie.

Dobrze, skoro obowiązkowy żart słowny z Wangiem mamy już za sobą, możemy przejść do konkretów. Średnia Shadow Warriora 2 na Metacriticu wynosi aktualnie solidne 81. Wszyscy raczej zgodnie podpisują się pod tym, że Flying Wild Hog stworzyło świetnego FPS-a stanowiącego interesującą alternatywę dla tegorocznego DOOM-a. Chwalona jest różnorodność gry i jej absurdalne, niefrasobliwe poczucie humoru.

Leif Johnson z IGN-u wystawił polskiej grze tłuste 8,6, podsumowując decyzję następująco:

Głupkowate dowcipy Wanga budziły mój uśmiech od początku do końca, a zróżnicowana walka bronią białą oraz palną i zdobywane za nią łupy były na tyle satysfakcjonujące, że wróciłem z przyjaciółmi po więcej. To świetna zabawa zarówno solo, jak i w co-opie, a jej skromna losowość starczy, by tytuł zachował świeżość na dłużej niż jedno przejście

Rock, Paper, Shotgun nie korzystają z żadnego systemu ocen, ale Adam Smith w swojej recenzji również nie szczędzi pochwał:

To DOOM bez klaustrofobii. Mieszanka Serious Sama i Borderlands z ciężką, cholernie ekscytującą i szybką walką. Diablo w pierwszej osobie z szeroko otwartymi przestrzeniami, bandami przeciwników, ogromnymi bossami i tyloma broniami, że nie ma Wanga we wsi. Shadow Warrior 2 jest anarchiczny, niepohamowany, absurdalny, miejscami spektakularny i niemal całkowicie wspaniały

Ale oprócz gorących słów zdarzyło się też trochę chłodniejszych opinii. Mat Paget z GameSpotu, choć grze wystawił 8/10, podkreślił, że humor do niego nie trafił i żadna z postaci nie wzbudziła jego sympatii. Z kolei Rick Lane z Eurogamera odczuł niedosyt:

Podoba mi się Shadow Warrior 2 i myślę, że kierunek obrany przez deweloperów jest zdecydowanie słuszny. Ale nie jestem tak rozkochany jak w przypadku pierwszej części. Wtedy grałem, bo byłem faktycznie zainteresowany tym, co się dzieje. Tutaj gram, bo jestem w trakcie nieustających poszukiwań jeszcze ostrzejszego miecza albo lepszej pukawki (…). To jest jak najbardziej w porządku i pod kątem szalonej FPS-owej akcji warto w tę grę zagrać. Ale – w przeciwieństwie do jedynki – wątpię, bym dużo z niej za kilka lat pamiętał

Jak widać niektórym może nie podchodzić świat czy humor Shadow Warriora 2, nikt jednak nie zaprzecza, że jest to zwyczajnie bardzo dobra, zwariowana strzelanka. Poniżej znajdziecie zestawienie ocen z najróżniejszych zakątków sieci. My natomiast przypominamy o naszej recenzji, w której uznajemy, że w Shadow Warriora 2 zagrać Trzeba, bo jest “wyśmienitą strzelanką, która nie traktuje samej siebie zbyt poważnie, ale graczy – już tak”.

Grę chwalą też przede wszystkim sami gracze – w drugim dniu od premiery ponad 1000 recenzji na Steamie daje wynik “przytłaczająco pozytywny”.

Patryk Fijałkowski

 

 

 

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Blue__
Gość
Blue__

Pykam od wczoraj, feeling strzelania jest świetny :). Dużo fajnych usprawnień w mechanice(do wczoraj grałem w SW1, więc mam widzę te zmiany jak na tacy). Choć trochę boli, że prawie nic nie pograłem, a tu już 10% wskoczyło, fabuła będzie bardzo krótka i trzeba się nastawić na trzaskanie lootu i tych dodatkowych misji, bo bez tego nawet się nie obejrzy człowiek, a już gra się będzie miała ku końcowi ;). Tak czy owak byłem do tego lootu nastawiony negatywnie, bo np borderlandsy mi nie podeszły, ale póki co mi nie przeszkadza zbytnio.

setup
Użytkownik

jak grałem w SW1 to byłem świeżo po Doom’ie. Żarciki w SW1 świetne, ale gameplay nie przekonał mnie i odpadłem gdzieś pod koniec drugiego chaptera.
Warto brać się za SW2 mając takie doświadczenia z 1?