Zmien skórke
Logo Polygamii

Far Cry 5 największym hitem Ubisoftu tej generacji

Lepszy nawet od Asasyna (smutek).

Ubisoft w swoim raporcie dla inwestorów za ostatni rok kwartalny poinformował, że Far Cry 5 jest jego największym sukcesem sprzedażowym w tej generacji (biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych egzemplarzy).

Far Cry 5 trafił do sprzedaży w marcu zeszłego roku i został najlepiej się sprzedającą grą tego miesiąca… mimo faktu, że miał na pobicie całej konkurencji tylko pięć dni (ukazał się 27 marca). I jak się teraz okazuje dobre tempo sprzedaży utrzymało się na dłużej.

Tak dobre wyniki Far Cry’a 5 rzucają też trochę nowego światła na bardzo rychłą premierę kontynuacji – New Dawn. Ta ukazała się w niecały rok po premierze “piątki” (w lutym 2019) i wyraźnie było w niej widać brak wizji.

Z drugiej strony może to oznaczać, że nawet sprzedaż “dużo słabsza niż w przypadku Far Cry’a 5” mogła być tak czy inaczej dużym sukcesem finansowym.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

8
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
7 Komentarze
1 Odpowiedzi
7 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Redemptor
Użytkownik

FC5 wg. mnie najgorsza cześć całej serii.

gseed
Użytkownik

Takie wyniki raczej nie zachęcają Ubi do robienia dobrych gier…

Sasilton
Użytkownik

Trochę to niespodziewane, bo gameplay jakoś się nie wyróżniał.
Może fabularnie przyciągała, niestety została strasznie nudno napisana.
Dodatek z tego co mi wiadomo, to totalna klapa.

MrDraiger
Użytkownik

Kupiłem na promocji kilka tygodni temu i jeszcze nie zagrałem (ot, kolejny tytuł w kupce wstydu), ale kiedyś odpale – tylko i wyłącznie ze względu na setting – USA. Po przejściu FC3 FC4 i Primal granie w nową odsłonę jest jak w granie w nową odsłonę pasjansa.

Kalimdor
Użytkownik

No kto by pomyślał – Far Cry w USA ma się słabo sprzedawać w USA największym rynku cyfrowym. Zwłaszcza interesuje się co ludzie za Odrą powiedzą zwłaszcza, że tam się kończy granica świata na płaskiej ziemi :v Wedle Nintendo np.

krissu88
Użytkownik

Ubi nie potrafi wydać niczego poza schematycznymi crapami w otwartym świecie. Ogromny świat z powtarzającymi się akcjami pobocznymi i sub-questami w stylu przynieś wynieś pozamiataj.

Redemptor
Użytkownik

Czyli tak jak wszędzie.

iydem
Użytkownik

FC5 jest generalnie słaby. Nawet w niesławnej “dwójce” czułem się bardziej wciągnięty niż tutaj. A te żenujące monologi w cutscenkach muszę pomijać (na szczęście się da), żeby nie zasnąć. Ale jest to jednocześnie pierwsza część którą w całości można ograć w coopie – i tylko to mnie trzyma przy grze. Choć nawet to jest częściowo skopane – na przykład trzeba ogrywać misje 2x, ponieważ tylko hostowi zapisuje się progres… powiedziałby ktoś że bez znaczenia, ale bez progresu w “story” nie da się odblokować więszkość broni i niektórych istotny perków (np. czwarty slot na broń). No ale jak to ktoś powiedział… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry