Zmien skórke
Logo Polygamii

Dying Light świętuje trzecie urodziny!

Dying Light: The Following
Techland szykuje dla graczy niespodzianki.

Trzy lata, które minęły od premiery Dying Light – survivalowo-parkourowego FPS-a z zombie od Techlandu – to dla jego producenta i wydawcy dobry moment na spojrzenie wstecz i rozliczenie dużego sukcesu gry. Twórcy mówią, że trafiła ona do 13 milionów graczy, nie łącząc tego jednak bezpośrednio z liczbą sprzedanych egzemplarzy. Nawet jeżeli ta jest istotnie mniejsza, to skala osiągnięcia wciąż pozostaje spora.

Ale Dying Light to nie tylko sukces sprzedażowy – wydana na początku 2015 roku gra spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy i krytyków. Uwagi i propozycje zmian na lepsze, jaki mieli fani, również nie przeszły bez echa i wydany nieco ponad rok później dodatek The Following okazał się jeszcze bardziej udany.

Techland informuje, że gra wciąż cieszy się dużą popularnością, a każdego tygodnia na ulice Harran wychodzi ponad 500 tysięcy użytkowników. Z myślą o nich gra jest ciągle rozwijana i usprawniana.

Dying Light: The Following Dying Light: The Following

Długi cykl życia Dying Light to kumulacja pracy całego zespołu wspieranego przez społeczność na całym świecie, która spędzając w Harran setki godzin pokazuje nam swoją niezrównaną miłość do gry. Dziękujemy im za tak niezwykłe zaangażowanie i chęć do nieustannego dzielenia się opiniami o grze, bo właśnie te uwagi pozwalają nam czynić ją jeszcze lepszą.

Mówi w oficjalnej informacji prasowej Tymon Smektała, producent gry.

Z okazji rocznicy przez cały luty na graczy Dying Light czekać mają niespodzianki. Techland obiecał dodatkową darmową zawartość na platformach Steam i Gemly, specjalne wyzwanie dla społeczności z okazji Walentynek (“Nieumarła miłość”), zniżki na grę i dodatki oraz Zrzut Zawartości #3. Ten ostatni dostępny na wszystkich platformach w ramach trwającej  od zeszłego roku akcji 10-w-12 – dziesięciu darmowych DLC w 12 miesięcy.

Pozostaje tylko pogratulować i czekać na zapowiedź drugiej części gry. Bo po takim sukcesie “jedynki” byłoby naprawdę dziwne, gdyby Techland nie pracował nad kontynuacją. Może na tegorocznym E3?

Dominik Gąska

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Login by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MrDraiger
Użytkownik

Gra-usługa zrobiona dobrze. Niech się konkurencja uczy

mcklop.
Użytkownik

Fantastyczna gra, przy której spędziłem dobre kilkadziesiąt (jeśli nie więcej) godzin. Z niecierpliwością czekam na sequel!