Zmien skórke
Logo Polygamii

Cyfrowy Gamescom z dokładnym terminem i szumną zapowiedzią

“Impreza” odbędzie się nieco później, niż planowano start “prawdziwego” Gamescomu, ale z niemałą pompą!

Organizator Gamescomu poinformował o dacie startu “wirtualnych targów”, które zastąpię tegoroczne zgromadzenie w Kolonii. O ile “żywy” Gamescom miał się odbywać w dniach 25-29 sierpnia, ten przeniesiony do sieci rozpocznie się dwa dni później i potrwa od 27 do 30 sierpnia.

Nowa wirtualna wersja targów ma być według organizatora swoistym “centrum zawartości” związanej z zapowiedziami i wydarzeniami, organizowanymi przez wydawców. Rozpocznie ją transmitowana na żywo ceremonia otwarcia, którą poprowadzi Geoff Keighley. Będzie ona jednocześnie zwieńczeniem innej wirtualnej imprezy – Summer Game Fest.

Keighley zaprasza na transmisję na swoim Twitterze, zapowiadając “niesamowite show”. Do udziału w Gamescomie, który w formie wirtualnej dostępny jest dla każdego za darmo, zachęca również Oliver Frese – dyrektor zarządzający imprezy.

Chociaż Gamescom w tym roku niestety nie odbędzie się w Kolonii, to niemożliwe będzie pominięcie go w Internecie. Nasz koncept całkowicie cyfrowej imprezy wytycza ścieżkę naprzód dla organizatorów tego typu wydarzeń, a wiele z naszych innowacji stanie się integralną częścią Gamescomu w przyszłych latach.

Powiedział Frese.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry