Zmien skórke
Logo Polygamii

Borderlands i Cate Blanchett razem. Czy to może się udać?

Spoiler alert: mamy duże obawy.

Nie przepadam za ekranizacjami gier. Choć były produkcje, które już prawie chwytały ich ulotność i potrafiły przetransponować jedno medium w drugie, finalnie kończyły się większą lub mniejszą katastrofą.

Wielbię natomiast serię “Borderlands”. I nie tylko ja. Równie oddanym fanem jest również redaktor Barnaba. Dlatego z tym większa obawą przeczytałem informację o radości jaką rozsiewa Eli Roth po internecie.

– Mam szczęście, że niesamowita Cate Blanchett wystąpi w “Borderlands”. Za nami świetna współpraca przy okazji “Zegara czarnoksiężnika” i wierzę, że nie dla niej rzeczy niemożliwych. Dramat, komedia czy akcja, Cate sprawia, że każda scena zyskuje. Praca z nią jest naprawdę spełnieniem marzeń reżysera i czuję się tak szczęśliwy, że będę mógł zrobić to ponownie i na jeszcze większą skalę – chwali się w oficjalnym oświadczeniu przekazywanym przez Entertainment Weekly. Rewelacje Rotha potwierdziła też wytwórnia Lionsgate, pod której szyldem film powstanie.

Przypomnijmy, Eli Roth jako reżyser ma na swoim koncie dwie części horroru “Hostel”, wspomniany “Zegar czarnoksiężnika”, a także remake “Życzenia śmierci”. Fanem talentu Rotha jest m.in. Quentin Tarantino, który dwukrotnie obsadzał go w swoich filmach: “Bękartach Wojny” i “Grindhouse: Death Proof”.

Teraz reżyser bierze się za bary z ekranizacją “Borderlands”. Cate Blanchett (zdobywczyni dwóch Oscarów) ma się w niej wcielić w rolę Lilith. Nad scenariuszem do filmu pracował Craig Mazin, jeden ze scenarzystów i producentów miniserialu “Czarnobyl”. Warto dodać, że Mazin pracuje nad adaptacją “The Last of Us” dla HBO.

Do poznania daty premiery daleka droga. Pierwszy klaps na planie jeszcze nie padł, a w związku z pandemią nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Przypominam też, że do tej pory można sobie pograć w “Borerlandsy” na Epic Games Store. I to za darmoszkę.

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry