Wii pełne jest bubli

Wii pełne jest bubli10.01.2010 12:43
Jakub Jatkiewicz

Michael Pachter w jednym z ostatnich wywiadów nie szczędził ostrych słów krytyki pod adresem Wii, tym razem jednak nie atakował producenta konsoli, a wydawców i deweloperów, którzy zasypują je tytułami słabej jakości.

"Kury domowe, które myślały, że Wii Fit wygląda fajnie; babcie, które myślały, że fajnie będzie pograć w Wii Sports ze swoimi wnukami oraz 20-latkowie, którzy chcieli jedynie zagrać w Guitar Hero lub Rock Banda... żadnego z tych ludzi nie można nazwać graczami.

Nie kupują oni wielu gier. Kupili co chcieli i nie czują potrzeby dalszego kupowania, nie wiedzą nawet jakie inne gry są dostępne na Wii. Są nieświadomi.

Wydawcy muszą skupić się na mniejszej ilości gier, ale za to lepszej jakości. Dookoła jest za dużo zapychaczy, takich jak gry za 15 dolarów w koszach. Firmy takie jak Majesco wydają je bez przerwy i jest tego cała masa.

Jak wiele gier na Wii kosztowało więcej niż 5 milionów dolarów? Prawdopodobnie 5. A jak wiele ponad 3 miliony? Prawdopodobnie 100. Problem w tym, że tak łatwo je zrobić. Na rynku są 3 dobre gry na Wii i pełno crapu dookoła".

Wii w tej chwili jest konsolą z największą ilością gier, niestety jest to także platforma na której ukazują się najgorzej oceniane gry tej generacji.

fot.: Nintendo

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)