Final Fantasy XIII jednak brzydszy na Xboksie 360?

Final Fantasy XIII jednak brzydszy na Xboksie 360?17.02.2010 10:57
Marcin Dąbrowski

Serwis nowgamer.com otrzymał już swoje kopie Final Fantasy XIII w wersjach na konsole PS3 i Xbox 360 i, jak twierdzi, Square Enix nie dotrzymało danej graczom obietnicy.

Wydawca zapewniał, że graficznie obydwie wersje będą identyczne, a absolutnie żadne różnice nie będą zauważalne. Dziwiła więc afera z fałszywymi screenami FF XIII w wersji na Xboksa 360, o której wczoraj pisaliśmy.

Okazuje się, że wersja na konsolę Microsoftu wygląda niestety „nieznacznie gorzej”. Autorzy serwisu nowgamer.com, jako główne cięcia w porównaniu z PS3 wymieniają następujące obserwacje:

  • ubrania postaci są znacznie miej szczegółowe i składają się z gorszej jakości tekstur (podczas gdy detale twarzy pozostały na obu konsolach takie same);
  • obiekty otoczenia, jak i wrogowie wydają się mniej szczegółowi, zarówno w kwestii tekstur, jak i pod względem geometrii modeli;
  • filmiki CG są niesamowicie skompresowane i wypadają bardzo słabo przy boskim HD oferowanym przez płyty Blu-Ray.

Na koniec autorzy zapewniają, że nie są związani z żadną konsolą, a podane przez nich informacje to wynik ich własnych obserwacji.

Czy rzeczywiście zachowali dziennikarski obiektywizm dowiemy się już 9. marca kiedy Final Fantasy XIII uderzy na półki sklepowe w całej Europie.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)