Zmien skórke
Logo Polygamii

Wiedźmin: Racja stanu - wiedźmiński komiks w kwietniu trafi do kiosków

Nie udało się przy pierwszym Wiedźminie, wszystko wskazuje na to, że przy okazji premiery drugiej części jednak tak: w kwietniu w sprzedaży nakładem wydawnictwa Egmont pojawi promujący grę CD Projektu wiedźmiński komiks.

Pierwsza część ukaże się w kwietniu, druga w czerwcu. 23 strony komiksu zostaną opublikowane w 52 stronicowym zeszycie, zaraz obok materiałów dotyczących gry, prozy i wszystkiego co wiedźmińskie. Cena pierwszego zeszytu: 9,99 złotych.

Za komiks odpowiadać będą: Michał Gałek (scenariusz), Łukasz Poller (kolor) i Arkadiusz Klimek (rysunki). Wszyscy mają już jakieś historie na swoim koncie, ostatni pracował swego czasu nad komiksem mocno inspirowanym Wiedźminem. Główny bohater o kaprawej gębie i z medalionem w kształcie wilka na szyi, te klimaty. Przykładowe plansze z “Wilczana” powinny dać Wam jakieś wyobrażenie o stylu Klimka.

Z kolei jeśli chodzi o umiejętności Pollera, to prezentują się ona następująco. “Epizody z Aushwitz – Ofiara” były komiksem stworzonym razem z Gałkiem, z którego scenariuszami miałem styczność dawno temu i nie chciałbym ferować ostatecznych wyroków na temat ewentualnego poziomu wiedźmińskiego komiksu.

Pierwszy zeszyt komiksu powinien trafić do sprzedaży 19 kwietnia.

Firma Agora – koproducent gry – jest również wydawcą serwisu Polygamia.

Konrad Hildebrand

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry