Zmien skórke
Logo Polygamii

Stare Resident Evil w HD? Ja nie widzę znaczącej różnicy

Zobaczcie, jak Capcom chce nam zaprezentować wizualne porównanie oryginalnych Resident Evil: Code Veronica i Resident Evil 4 z nowymi, odświeżonymi, wyposażonymi w oprawę HD wersjami.

Czasami słyszę, że powinienem zacząć nosić okulary – coś w tym musi być, bo nie widzę jakiejś konkretnej zmiany w oprawie. Raczej bardzo delikatny lifting. Ostre, bardziej szczegółowe tekstury są w porządku, ale dziwnie prezentują się z niezmienioną mechaniką i modelami postaci – nienaturalnie.Czwarty Resident Evil pojawił się na rynku w styczniu 2005 roku, trafiając na konsole Gamecube i PlayStation 2. Zawitał również również na PC i Wii. Bardzo dobrze wspominam wersję na obecną konsolę stacjonarną Nintendo, głównie przez możliwość sterowania za pomocą Wii Remote, który świetnie sprawdził się w tym zadaniu. Co do wersji HD nie jestem raczej przekonany, choć może dzięki temu zabiegowi młodsi gracze będą mieli okazję sprawdzić ten świetny tytuł w akcji.

Resident Evil: Code Veronica pochodzi natomiast z roku 2000 i trafił na konsolę Dreamcast. Zapisał się na kartach historii elektronicznej rozrywki jako pierwszy tytuł z serii, który nie został wydany na sprzęcie Sony. W 2001 roku pojawił się jednak na PlayStation 2, by dwa lata później zawitać na Gamecube.

Revival Collection, czyli odświeżone wersje Resident Evil: Code Veronica i Resident Evil 4, trafią na rynek japoński 8 września (PS3 i 360), tak przynajmniej wynika z filmowego materiału.

PS. Czy w całej redakcji jestem największym przeciwnikiem odgrzewanych kotletów i nigdy naprawdę nie spodoba mi się odświeżona wersja niegdysiejszego hitu? Poczekajcie na recenzję The Legend of Zelda: Ocarina of Time.

[via VG247]

Paweł Winiarski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry