Kurka w Ogniu: Polowanie na Kurczaki

Kurka w Ogniu: Polowanie na Kurczaki23.12.2003 12:27
Taito

Kurka w Ogniu: Polowanie na Kurczaki

Strzelanie do kurek już od wielu, wielu lat bawi znużonych służbistów rozsiadających się po niemieckich biurach. Jak widać, swoich fanów ma też w Polsce. Poniżej znajdziecie krótki opis poziomów, jakie przygotowali dla Was twórcy programu "Kurka w ogniu: Polowanie na kurczaki". Przy okazji opisałem też bronie oraz przeciwników.

Uwagi Ogólne:Klawiszem lewym strzelasz, prawym przeładowujesz broń. Podstawa to rozglądanie się i pilnowanie, czy aby po ekranie nie paraduje kogut. Jego uderzenia ograniczają widoczność i to przez to zwierzę na ogół nie kończy się poziomu. Gdy na ekranie pojawia się napis POZIOM x, gracz jest nieśmiertelny. Nie może strzelać, ale może się rozejrzeć po ekranie i poczekać, aż wszystkie niezbędne mu stwory pojawią się na planszy. Niektóre z nich, te nieruchome, po prostu ukazują się i siedzą do momentu, w którym się nie schowają. Wystawiają się jak na patelni. Banał! I jeszcze dwie sprawy. W przypadku etapów "na punkty" trzeba koniecznie skupić się na kogucie jako celu głównym. Cenny drań jest! Ponadto w miejscu, gdzie napisałem, iż można strzelać tylko do określonego gatunku przeciwników, w rzeczywistości wystarczy patrzeć na limity odstrzałów...

PUSTYNIA

Australijska pustynia kamienna. Pojawiają się na niej kaktusy, lecz nie stanowią one jedynej ozdoby krajobrazu. Po lewej ktoś pozostawił antyczne kamienie z wyrzeźbionymi rysunkami. Na jednym z nich znajduje się dziwny kamienny obiekt. Po prawej stronie leży niewielka oaza. W znajdujący się pośrodku dzbanek można strzelać - wylatują z niego kuleczki, które z kolei da się również zestrzelić.

Przeciwnicy:Papugi - kolorowe ptaki fruwające z jednej strony ekranu na drugą.Kaktusy - niewielkie, ogórkowate roślinki przesiadujące u dołu ekranu. Strusie - biegają po ziemi dość szybko, ale po ziemi... przynajmniej wiadomo gdzie są.Kangury - skaczą po ziemi. Podobne do strusi, tyle że mają odbicie.Węże - wysuwają się z dołu ekranu. Przesiadują.Żółwie poduszkowe - żółwie jak żółwie. Fruwają na latających poduszkach.

Kogut: Atakuje w trzech miejscach. Najczęściej pojawia się w wolnej przestrzeni pomiędzy oazą a kamieniem. Czasem wyskakuje po bokach - na lewo od kamienia i na prawo od palm.

Bronie:Bumerang - wymyślone przez Aborygenów urządzenie do powalania kangurów. Gdy rzucający nie trafi w cel, samo wraca pod jego nogi. Dmuchawka - wąska, długa tuba, przez którą dmucha się wyrzucając strzałki bądź drobne kamyki na sporą odległość. Skuteczna na ptactwo.Mała włócznia - służy do ciskania w wroga. Ma dziwny dźwięk.Tomahawk - broń miotana. Świetnie się nią rzuca.

Etapy:Poziom 1 - 5 papug w 90 sekundPoziom 2 - 500 punktów w 90 sekundPoziom 3 - 5 kaktusów w 90 sekundPoziom 4 - 5 strusi w 90 sekundPoziom 5 - 5 strusi i 5 kaktusów w 90 sekundPoziom 6 - 5 kangurów w 90 sekundPoziom 7 - 5 węży w 90 sekundPoziom 8 - 1000 punktów w 90 sekundPoziom 9 - 5 żółwi poduszkowych w 90 sekundPoziom 10 - 1400 punktów w 90 sekund

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)