Zmien skórke
Logo Polygamii

Autorzy Cienia Wojny uczczą pamięć zmarłego kolegi [Aktualizacja]

Są DLC obliczone na maksymalizację zysku i takie, które mogą komuś pomóc. [Aktualizacja: a Warner będzie Warnerem i każdą inicjatywę popsuje]

Aktualizacja: Zgodnie z sugestią sokolookich czytelników, doprecyzujmy, że chodzi o część (3,5 dolara z 5 dolarów, które on kosztuje) zysków ze sprzedaży dodatku tylko na terenie USA, a i tak z wyłączeniem 6 stanów. Całość zarobku ze sprzedaży w nich i w pozostałych regionach świata, w których to DLC będzie sprzedawane, trafi do kieszeni wydawcy.

Jakkolwiek by na to nie patrzeć, Warner Bros. będzie w ten sposób zarabiać na śmierci Michaela Forgeya. Wykreślmy więc miłe rzeczy o Warnerze z notki.

Oryginalny wpis:

Nie ma się co szczypać, Warner Bros. wkurzyło wielu zapowiadając mikrotransakcje w singlowej grze, jaką będzie przecież Śródziemie: Cień Wojny. Piszę o Warnerze choć developerem jest Monolith, bo nietrudno się domyślić która z firm postanowiła wszyć w grę mikropłatności. Żenada? A pewnie że tak. Ale okazuje się, że nawet ten wydawca czasem potrafi się zachować.

Michael Forgey był producentem Cienia Mordoru, a wcześniej pracował też nad innymi seriami – Gears of War, Fable czy Conkerem. W 2015 roku Monolith próbowało pomóc mu zebrać pieniądze na leczenie nowotworu mózgu. Forgey przegrał tę walkę w marcu zeszłego roku.

Ale powróci w Cieniu Wojny, jako pogromca orków Forthog. Postać, którą można będzie wykupić jako DLC, by od czasu do czasu uratowała gracza od śmierci. Nie ostrzcie jednak wideł. Warner Bros. nie zaplanowało najbardziej cynicznej strategii zarabiania na czyjejś śmierci. Dochód ze sprzedaży tego dodatku do 31 grudnia 2019 roku włącznie, zostanie (aktualizacja: w części) przekazany rodzinie Forgeya. A on sam zyska jakąś namiastkę nieśmiertelności.

Ładnie ze strony wydawcy, że pozwolił developerowi na coś takiego.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

8
Dodaj komentarz

Login by skomentować
4 Komentarze
4 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Avalanc
Gość

WoW, bardzo podoba mi się sposób w jaki to zrobili. Drobne ułatwienie dla graczy, nie burzące klimatu gry, wpisujące się świetnie w jej ramy.

Korfi
Użytkownik

Niestety gest ten nie jest taki bezinteresowny. Rodzina Forgeya dostanie 3.50$ za każde kupione DLC (kosztujące 5$). Dodatkowo jedynie pieniądze z DLC kupionego w wybranych stanach trafią na cele charytatywne. Jeśli mieszkamy poza USA, pieniądze trafią w 100% do kieszeni WB.

igimat
Użytkownik

Na co powinien zwrócić uwagę sam autor artykułu…

Avalanc
Gość

Ale blamaż. Po przeczytaniu tekstu byłem skłonny uwierzyć, że nie ma haczyków. Ktoś tu nie odrobił pracy domowej ;/

Dzięki za czujność!

Eschelius
Użytkownik

Akurat WB zrobiło wiele, żeby ten haczyk ukryć, więc tutaj mało pretensji do Maćka, że przegapił.

Jednak teraz wypadałoby zrobić aktualizację wpisu albo jakieś sprostowanie.

Borek224
Użytkownik

Z opisu trailera:
“WB Games will donate to the Forgey family $3.50 from every purchase of the Forthog Orcslayer made from any 1 of the 50 United States or D.C. (but, excluding purchases made from AL, HI, IL, MA, MS and SC) through December 31, 2019. Void where prohibited by law. Your purchase is not tax deductible. ”

I jest to najbardziej cyniczny sposób zarabiania na czyjejś śmierci.

+ pokazuje jak większość stron newsowych publikuje komunikaty prasowe nie sprawdzając ich szczegółów

Avalanc
Gość

Szkoda, że nikt z redakcji nie zajrzał tutaj by zrobił sprostowania przez cały weekend.

Avalanc
Gość