Zmien skórke
Logo Polygamii

Problem ze złączem HDMI w pierwszych sztukach PlayStation 4. Sony wymienia konsole na nowe

Amerykańska premiera PS4 będzie mieć miejsce dopiero jutro (europejska – za dwa tygodnie), ale pierwsi gracze – czy to media, czy też osoby wyłonione w rozmaitych konkursach – już dostali w swoje ręce nowe konsole. I… pojawiły się pierwsze problemy.

Problem jest zasadniczo jeden i powtarza się u wielu osób. W niektórych egzemplarzach coś jest nie tak ze złączem HDMI, które albo nie działa już od początku (tak było np. w przypadku serwisu Kotaku), albo w pewnym momencie przestaje funkcjonować (taki los spotkał serwis IGN). Podobne problemy pojawiły się także u dwóch użytkowników reddita, którzy chwalili się konsolami zdobytymi jeszcze przed premierą dzięki promocji w sieci fast foodów Taco Bell.

Oczywiście, PS4 jest objęte gwarancją, a Sony reaguje na reklamacje i wymienia konsole na nowe. Źle jednak wróży fakt, że podobny problem pojawia się u wielu osób – to może wskazywać na to, że coś jest nie tak z pierwszą partią nowych urządzeń.

Miejmy nadzieję, że to pojedyncze przypadki. Więcej będziemy wiedzieć po premierze, gdy już nie tylko pojedyncze osoby będą posiadaczami PlayStation 4.

[za IGN]

Tomasz Kutera

Więcej na temat: