Zmien skórke
Logo Polygamii

Nadchodząca aktualizacja do Pokémon Go dla odmiany zaproponuje jakąś interesującą zmianę

No, no. A myśleliśmy, że Niantic takich nie przewiduje.

Wszyscy już zauważyli – jedni z ulgą, drudzy ze smuteczkiem – że zajawka na Pokémony odrobinę ustała ostatnio. Jeżeli ktoś dłużej pograł (a wygląda na to, że zagrał niemal każdy), powinien doskonale rozumieć, jaki jest tego powód. Uboga zawartość, która po dwóch tygodniach spacerów zwyczajnie przestaje intrygować.

Zauroczenie pryskało w momencie zauważenia, że Niantic wypuściło zaledwie niedorobioną betę planowanego produktu, a po wbiciu dwudziestego poziomu gra a) strasznie zwalnia; b) niczym nie zaskakuje. Generalnie nic w tym złego, skoro wcześniej zapewniła kilkadziesiąt godzin zabawy. No ale nas interesuje, czy, i jeśli tak, to w jaki sposób, developer zdoła coś zrobić, aby zainteresowanie świata ich mobilnym produktem nie ustało. Nadchodząca aktualizacja wydaje się pierwszym fajnym pomysłem z ich strony od… no, w sumie to od premiery.

poksyziom3

poksyziomki1poksyziom2Jak czytamy na oficjalnym blogu Pokémon Go, po ściągnięciu następnej łatki będziemy mogli, wzorem bohatera naszego drugiego ulubionego anime z dzieciństwa (nie wydaje mi się, aby pod względem nostalgii Pokémony przebijały Dragon Balla), wybierać sobie poké-ziomeczka, czyli stworka, który podąża za nami po mapie miasta.

Buddy Pokémon będzie zdobywał dla Was dodatkowe cukierki, doświadczenie i unikalne nagrody. Czyli nareszcie włóczenie się po nieprzyjaznych osiedlach, gdzie odradzają się tylko nudne potworki, będzie miało inny cel niż wykluwanie jajek. Poké-kumpla będziemy mogli, rzecz jasna, zmieniać w każdym momencie według własnych zachcianek. Marzyłyby mi się osobne drzewka rozwoju dla każdego Pokémona, nagradzające fakt posiadania sporej kolekcji, ale zbyt dobrze znam Niantic, by aż tak się nie rozpędzać.

Ważne, że nareszcie osoba, która przebiła już casualową barierę dwudziestego poziomu, będzie widziała sens w okolicznym odpaleniu gierki. Gorzej, jeśli okaże się wtedy, że padła ofiarą Nianticowego banhammeryzmu, bowiem takie opowieści przewijają się przez sieć. Na aktualizację w stylu „wprowadzamy drugą generację Pokémonów!” raczej bym w tym roku nie liczył, ale kto wie – może przez jesień będziemy mogli już logicznie odgryźć się komuś, kto drwi z nudy w Poksach. Ja nie gram od dwóch tygodni, ale system „ziomeczków” sprawdzę z przyjemnością.

poksyziom7

Adam Piechota

Więcej na temat:

  1. Kacpi1
    18:23 07.09.2016

Najczęściej czytane

01

7 grzechów głównych HearthStone’a

02

Blade Runner 2049 – recenzja filmu. Piękno niedoskonałości

03

W tył ku akcji – South Park mógł mieć w Polsce fajny tytuł, ale ślady po nim znikają

04

Co było dawno temu w odległej galaktyce, lepiej niech tam pozostanie. Battlefront II to dziś smutny żart

05

Xbox One X – najpotężniejsza konsola na rynku. Ale czy najsensowniejsza?

06

Wiedźmin 3 na PS4 Pro – po patchu 1.51 jest ładniej, ale wciąż nie aż tak, jak na trailerach z 2014 roku

07

Hype czy ziew – jarają was jeszcze kolejne zapowiedzi Gwiezdnych wojen? [Klub Dyskusyjny]

08

Rozchodniaczek: Powrót Raymana, sukces Gran Turismo i łatanie Wiedźmina 3

09

Cuphead – recenzja. Diabeł ubiera się u Walta Disneya

10

Divinity: Original Sin 2 – recenzja. Wyszarp sobie przygodę życia

Popularne Gry