Zmien skórke
Logo Polygamii

Zespół Oszust nareszcie błyśnie, czyli zaczynamy bany w Pokémon Go

Stało się nieuniknione.

Mieliście dość kozaków w Waszym małym miasteczku, którzy wieczorem przy komputerze łapali potężne potworki w Nowym Jorku tylko po to, aby później okupować nimi okoliczne Gymy? Czuliście nieprzyjemne wymieszanie zazdrości i oburzenia wobec wszelakich nieczystych zagrywek? Czytaliście o ludziach, którzy znaleźli sposób na umieszczenie w Gymie jajka i permanentnie psuli tym lokację? Niantic sięgnęło po Banhammer. Niech zadrżą cheaterzy na całym świecie!

Developer napisał niedawno:

Po przejrzeniu wielu doniesień o oszustwach w grze, postanowiliśmy rozprawić się z graczami, którzy niesprawiedliwie wykorzystywali Pokémon Go. Od teraz zamierzamy zawieszać konta cheaterów. Naszym priorytetem jest zapewnienie uczciwego, przyjemnego i prawowitego doświadczenia dla wszystkich użytkowników. Jeżeli nasz system ustali, że grałeś nieczysto, dostaniesz maila z wiadomością o zawieszeniu konta.

poksy2

Co prawda przed Niantic jeszcze mnóstwo pracy, by aplikacja odwdzięczyła się za liczbę graczy oraz kwoty, jakie zarabia, jednak stanowcza postawa wobec oszukujących graczy to kolejna (hasztag) dobra zmiana. Gorzej będzie, jeśli ich antycheaterski system wskaże gracza, który od początku korzysta z Pokémon Go zgodnie z zasadami, bowiem próba kontaktu z firmą poprzez ich stronę będzie prawdziwą drogą przez mękę.

Na razie jednak zakładamy, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a grę opuszczą wyłącznie osoby, które na to zasługują. Osobiście znam kilku takich. Czekam, by trafili pod młot. Nawet bym okiem nie mrugnął. Podejście a’la Blizzard się chwali.

Adam Piechota

Więcej na temat:

 1. 21:06 20.08.2016
  Bartasx

  No ciekawe czy teraz uda się wyłapać oszustów. Niesprawiedliwe bany już poleciały więc teraz mają trochę łatwiej trafić w tych w których powinni. Jestem tylko ciekaw kiedy zaczęli/zaczną walkę z niesprawiedliwością bo z tego co się orientuje to dzisiaj rano wiele botów miało się dobrze i spokojnie sobie bociło.

 2. Vries
  22:21 20.08.2016
  Vries

  Szczerze to nie rozumiem tych cheaterów. Gram dla zabawy w różne gry, w tym społecznościowe jak WoW i SWTOR i naprawdę nie widzę sensu w robieniu oszustw. Żadna satysfakcja wygrac warzone kantując. Dlatego jestem za – banować tych którzy psują zabawę.

  Ukryj odpowiedzi()
 3. 23:07 20.08.2016
  konbezzebow321

  I tak już nie odzyskają graczy, którzy przestali grać przez to jaka ta gra jest niedorobiona. Praktycznie wszyscy moi znajomi już nie grają, bo nie działa tracking pokemonów, co wymusiło na ludziach używania mapek z dokładną ich lokalizacją, co z kolei zniszczyło totalnie jakikolwiek sens podbijania gymów. Wszystko to doprowadziło do sytuacji, w której PG nie ma żadnego dobrze zrobionego elementu, który dawałby jakiś fun. Szkoda, bo gra początkowo pomimo niewyrabiających serwerów miała ogromny potencjał, a szukanie poków po „kroczkach” dawało mi i mojej paczce kumpli naprawdę dużo frajdy.

  Ukryj odpowiedzi()
 4. NightLord
  10:10 21.08.2016
  NightLord

  Ehhhh, nie dają się dzieciom bawić.