Idą zmiany? Czy rząd zacznie wspierać twórców gier?

Idą zmiany? Czy rząd zacznie wspierać twórców gier?

marcindmjqtx
06.03.2012 13:38, aktualizacja: 05.01.2016 16:53

W Hanowerze właśnie trwają targi CeBIT 2012. Z polskiej branży growej pojawiły się tam takie firmy City Interactive i Techland. Prezentowane są też zwiastuny Wiedźmina 2 CD Projektu i Uprising 44. Stanowiska studiów deweloperskich odwiedził wicepremier Pawlak.

"Byłem naprawdę miło zaskoczony wiedzą premiera Pawlaka na temat branży gier" - mówi nam Łukasz Mach z City Interactive. Wicepremier odwiedził stanowisko City Interactive, by zobaczyć Snipera 2. W rozmowie z przedstawicielami branży Pawlak podkreślił, że uważa ten segment rynku za jeden z najbardziej dynamicznych i rozwojowych. Pozytywnie miała go też zaskoczyć sprzedaż Snipera, zaś prezentacja sequela tej produkcji bardzo mu się spodobała.

Ministerstwo Gospodarki, jak zapewnia Pawlaka, ma się mocno przyglądać branży gier wideo. "Być może tegoroczny CeBIT to pierwszy krok naszego rządu przy wspieraniu rodzimych twórców gier" - podsumowuje Mach - "Myślę, że to przełomowy moment. Po raz pierwszy na taką skalę nasza branża została doceniona przez rząd" - dodaje. Warto też tu przypomnieć, że w zeszłym roku na prezent dla prezydenta Obamy został wybrany Wiedźmin 2 od CD Projektu.

Co to oznacza dla naszej branży? Jak na razie nic nie wiadomo. Mam nadzieję, że za obietnicami pójdą też jakieś czyny. Niestety nie można już dawać ulg podatkowych dla twórców gier w Unii Europejskiej, które kiedyś wprowadziła między innymi Francja. Można zawsze jednak pomóc w promocji naszych produkcji na Zachodzie - tak jak chociażby w przypadku tegorocznego CeBITu, gdzie City i Techland dostały swoje stanowiska za darmo.

Piotr Gnyp

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)