Czy Barack Obama zagra w Wiedźmina 2?

Tomasz Kutera
28.05.2011 17:48
A A A
Wizyta Obamy zakończyła się sukcesem. Czy deklaracje, które padły podczas spotkania, z obu stron, przełożą się na realne działania?

Wizyta Obamy zakończyła się sukcesem. Czy deklaracje, które padły podczas spotkania, z obu stron, przełożą się na realne działania? (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

Swoją edycję kolekcjonerską gry już ma. Dostał od Donalda Tuska.

Spotkanie Baracka Obamy z polskim premierem musiało zakończyć się prezentem dla tego pierwszego. Co Donald Tusk postanowił podarować Prezydentowi Stanów Zjednoczonych? Po pierwsze: iPada z filmami Tomasza Bagińskiego ("Katedra", "Animowana historia Polski") i "Miastem ruin" Damiana Nenowa. Po drugie: pióro (nie chciało pisać, ale...) i zdjęcia z wizyty. Po trzecie, uwaga, edycję kolekcjonerską Wiedźmina 2 oraz książki Andrzeja Sapkowskiego w wersji anglojęzycznej (z autografem).

No dobrze, ciekawostka ciekawostką, ale czy z tego wynika coś więcej? To ważny symbol. Prezenty dla Baracka Obamy są tym, czym Polska chce się chwalić przed światem, z czego jest najbardziej dumna. I jedną z takich rzeczy jest gra wideo.

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy dyskusję na temat wpierania przez Polskę gier tworzonych w kraju. Zdania w tej kwestii są podzielone, ale Wiedźmin 2 dla Obamy jest wyraźnym znakiem, że polski rząd dostrzega gry i traktuje je jak najbardziej poważnie. A to musi cieszyć.

[za Tok.fm]

Tomasz Kutera

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (96)
Zaloguj się
 • avatar

  lamcia

  Oceniono 29 razy 25

  Ciekawe czy jego kolekcjonerka też ma odwrócony artbook i obitą główkę wink

 • avatar

  rocker3x6

  Oceniono 26 razy 24

  @branza_gier

  No jasne... młode córki Obamy chętniej pograją w strzelankę okraszoną dick-tits'ami.

 • avatar
 • avatar

  muss_1

  Oceniono 18 razy 18

  Przyznam że jak na naszych skostniałych polityków to całkiem ciekawe prezenty, No i czego jak czego, ale Wiedźmina to bym się nie spodziewał. Chociaż teraz jest spory szum marketingowy więc to całkiem trafiona pamiątka.

 • avatar
 • avatar

  jackob1

  Oceniono 16 razy 14

  @turbogad--> A Wiedźmin niby jest skąd? Z Kirgistanu? Lol...

  Pomysł jak dla mnie trafiony w 10. Bo z zestawu: gra komputerowa - książki fantasy - animacje o historii Polski - zdjęcia (jak mniemam) Polskich krajobrazów idzie bardzo głęboki przekaz... A taki, iż jesteśmy krajem o bardzo bogatej kulturze, ciekawej historii, ale potrafimy też historię naszą w przystępny, nowoczesny sposób prezentować, mam piękny kraj, pełen inteligentnych ludzi którzy nie dość, że piszą świetne książki to, robią też dobre gry komputerowe. Ja do tego zestawu dołożyłbym chyba tylko "Beats of freedom", które jest o Polskiej rockowej muzyce prześladowanej w czasach PRL-u. A samo zagranie nie stereotypowe, pokazujące, że jesteśmy nowoczesnym krajem, z poczuciem humoru i bez kompleksów. Nawet jeśli ktoś na zachodzie będzie się z tego śmiał, to przynajmniej utrwali się tam obraz tego, że nasi politycy w prezencie prezydentowi USA dają gry komputerowe. Ja wole zdecydowanie to od myślenia, że u nas na ulicy biegają niedźwiedzie, czy tego, że nie mamy własnych samochodów, a wszystkie które mamy są kradzione... A o Baracka się nie martwcie, jak teraz nie zagra, to zagra najwyżej na emeryturze... Grunt żeby książki przeczytał...

 • avatar

  henrar

  Oceniono 14 razy 14

  CPR ma teraz motywację do spatchowania tej gry.

 • avatar

  dyfly

  Oceniono 23 razy 13

  Genialny pomysł. Dowcipnie i oryginalnie. Czas żeby Polska przestała się kojarzyć Amerykanom tylko z II WŚ, Auschwitz, albo katastforą smoleńska.

 • avatar

  muss_1

  Oceniono 12 razy 12

  A tak swoja drogą...to ciekawe czy CD Projekt RED maczało palce przy wyborze prezentu dla Obamy? (jakieś małe lobbowanie?, wszak premiera była dosłownie przed chwilą)
  Przyznacie, że teraz jeszcze więcej ludzi się o niej dowie, taka "darmowa" reklama. Wszyscy tatusiowie i mamy którzy nie są biegli w temacie gier wideo dadzą łatwiej się namówić na zakup gry jeżeli ich pociacha będzie bardzo o to prosiła smile Oj jakąś małą intrygę tu czuję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX