Zmien skórke
Logo Polygamii

No to po Duke Nukem na PSP i DSa

Duke Nukem Forever ożył i ma się dobrze, Duke Nukem Critical Mass wręcz przeciwnie.

Co to była za gra? Polskie studio Frontlines przygotowywało dla Apogee Software grę z Duke Nukem na DSa i PSP. Pojawiły się nawet pierwsze obrazki i szkice koncepcyjne. Premiera miała się odbyć 24 września. O grze pisaliśmy następująco:

Critical Mass ma stanowić pierwszą część Duke Nukem Trilogy. Wersja na PSP zawierać będzie rozbudowane poziomy, zmienne lokacje i kilka trybów zabawy wieloosobowej. Z kolei Książę w odsłonie na dwuekranową konsolę Nintendo to scrollowana strzelanka w środowisku 3D, co nie brzmi już tak zachęcająco.
[…]
Tę na PSP porównuje się do SOCOM-a, jeśli chodzi o sposób rozgrywki oraz prezentowania akcji. Ponoć duże wrażenie robi grafika, mówi się o szczególnie dużej odległości widzianych obiektów. W wersji na PSP pojawi się także masa trybów dla wielu graczy. Z kolei DS-owy Duke nie prezentuje się najlepiej. Z gry zrobiono scrollowaną strzelankę w środowisku 3D, a – jak wiadomo – trzeci wymiar nie jest najmocniejszą stroną konsoli Nintendo. […] w przypadku wersji na Nintendo DS twórcy udostępnią tryb kooperacji dla dwóch graczy.

24 września już dawno za nami, zaś gry nie ma. I wygląda na to, że nie będzie. W najnowszym newsletterze Frontline Studios czytamy:

 

Jasno z tego wynika, że na Duke’a na PSP i DSa nie mamy już co liczyć. Znaczy, gra pojawi się, ale pod inną nazwą i prawdopodobnie też z innym bohaterem, bo w końcu prawa do Duka i jego świata zapewne ma kto inny. Skąd ta decyzja?

Wszystkiego możemy dowiedzieć się z profilu gry na Facebooku. Okazuje się, że wydawcy nie płacili twórcom i zamiast zająć się wydawaniem gry woleli się ze sobą kłócić. Szkoda.

Na zalinkowanym profilu pojawiła się już cała masa obrazków z gry, muzyka i filmik z rozgrywki. Wraz z czasem mają pokazywać się tam też kolejne historie.

Życzymy powodzenia Frontline Studios. Mamy nadzieję, że ich nowa produkcja – Gene Labs okaże się sukcesem.

[via Facebook]

Piotr Gnyp

Najczęściej czytane

01

7 grzechów głównych HearthStone’a

02

Blade Runner 2049 – recenzja filmu. Piękno niedoskonałości

03

[Aktualizacja] W tył ku akcji – South Park mógł mieć w Polsce fajny tytuł, ale ślady po nim znikają

04

Xbox One X – najpotężniejsza konsola na rynku. Ale czy najsensowniejsza?

05

Co było dawno temu w odległej galaktyce, lepiej niech tam pozostanie. Battlefront II to dziś smutny żart

06

Hype czy ziew – jarają was jeszcze kolejne zapowiedzi Gwiezdnych wojen? [Klub Dyskusyjny]

07

South Park: The Fractured But Whole – recenzja. Od bytu czar

08

Rozchodniaczek: Powrót Raymana, sukces Gran Turismo i łatanie Wiedźmina 3

09

Sprzeciw wobec skrzynek z lootem nareszcie zaczyna wybrzmiewać głośno

10

Divinity: Original Sin 2 – recenzja. Wyszarp sobie przygodę życia

Popularne Gry