Zmien skórke
Logo Polygamii

Mass Effect: Andromeda - wcześniejszy dostęp bardziej jak demo

Grający w ramach EA Access dostaną grę wcześniej, ale tylko z kawałkiem kampanii.

Fernando Melo, producent Mass Effecta: Andromedy, ujawnił na Twitterze, że chociaż gra zostanie udostępniona przed premierą abonentom EA Access, to nie w pełnej wersji. Dotychczas było wiadomo jedynie tyle, że grać będzie można przez 10 godzin.

Dodatkowe ograniczenie zawartości kampanii nie jest niczym zaskakującym (podobnie było z innymi grami udostępnianymi przez EA w ten sposób), ale tak czy inaczej dobrze mieć jasne potwierdzenie.

Melo nie napisał wprawdzie, jak duża część kampanii zostanie udostępniona graczom, zaznaczył jednak, że 10-godzinny czas wykorzystać będzie można albo do kilkukrotnego powtórzenia tej części, albo do grania w multi (już bez żadnych ograniczeń). Jasno wynika więc z tego, że – skoro przez 10 godzin da się ten fragment zaliczyć kilka razy – nie będzie on zbyt długi.

Wcześniejszy dostęp do gry należy więc w tym wypadku traktować bardziej jak demo niż cokolwiek innego. Raz jeszcze, nic to szczególnie zaskakującego, ale biorąc pod uwagę jak chętnie EA reklamuje tę ofertę mówiąc o „wcześniejszym dostępie do gry”, warto mieć świadomość tego, o co tu tak naprawdę chodzi.

Szczęśliwie w odróżnieniu od standardowego dema, w przypadku tej wersji możliwe będzie przynajmniej kontynuowanie gry po kupieniu pełnej wersji.

aaaa5

Przy okazji mówieniu o wersji w EA Access Melo napisał również parę zdań na temat nagród, które będzie można odblokować w kampanii dla pojedynczego gracza poprzez granie w multi. Będą to pudełka z losowymi przedmiotami, prawdopodobnie związanymi z craftingiem.

Producent Andromedy wyjaśnił dodatkowo, że będzie je można zdobyć również bez uruchamiania multiplayera (przez wysyłanie swoich towarzyszy na misje specjalne, zapewne chodzi tu o coś podobnego jak w Inkwizycji). Kampania dla pojedynczego gracza będzie również całkowicie wolna od mikrotransakcji.

Premiera Mass Effecta: Andromedy będzie miała miejsce 21 marca. Wczesny dostęp w EA Access zaczyna się 16 marca.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

 1. 19:22 07.03.2017
  Estevez

  Przeczytalem artykul 2 razy i nigdzie nie znalazlem informacji, na jakiej platformie jest dostepny EA Early Access. Dlaczego? Bo go nie ma na PS4 tak wiec Polygamia ani razu nie wspomniala, ze on jest dostepny tylko na Xbox One.

  Gdyby Early Access byl dostepny na PS4, to juz w tytule duzymi literami byloby napisane, ze „Wczesny dostep do Mass Effect tylko dla posiadaczy PS4”, a tak, cichutko, bez zadnej nazwy, zeby sponsora nie urazic lol
  Uwielbiam takie dziennikarstwo 🙂

 2. TurboGad
  10:14 08.03.2017
  TurboGad

  Ale 21.03 to chyba w USA, a u nas dopiero 23.03.