Zmien skórke
Logo Polygamii

Kolejne plotki o konsolowym Wiedźminie

Od pierwszej plotki minęły już ponad 24 godziny, nadal nie mamy żadnego oficjalnego stanowiska od CD Projektu, poza rozmaitymi "brak komentarza" (do kupy wypowiedzi pozbierał GameCorner), mimo międzynarodowego wydźwięku sprawy.

Tymczasem na stronie GameBanshee pojawiły się nowe informacje. Jak donosi redakcja, ich źródła informują, iż faktycznie produkcja The Witcher: Rise of the White Wolf została wstrzymana, zaś wszystkie siły zostały przesunięte do pojedynczego projektu – Wiedźmina 2, który ma również pokazać się na konsole.

Brzmi prawdopodobnie? Jak dla mnie tak. Jeżeli potwierdzą się informacje o problemach z WideScreen Games (zerknjcie na komentarze do naszej pierwszej notki), to faktycznie po rozmaitych zwolnieniach, o których informowaliśmy, robienie na raz dwóch gier nieco mijało się z celem, bo po prostu za długo byśmy na RotWW czekali. W tej sytuacji mamy szansę otrzymać wraz z wersją pecetową, lub nieco po niej, dopracowaną edycję na konsole. Mi to pasuje.

Pragnę też zaznaczyć, iż nadal to wszystko są plotki i spekulacje, niepotwierdzone przez oficjalne źródła. Nadal czekamy na komentarz i liczymy, że gra jednak się ukaże.