Zmien skórke
Logo Polygamii

Jak zdobyć tomahawk Asasyna? Kupić lub... zrobić samemu

Chcecie być jak Connor Kenway Ratohnhake’ton?

Zaryzykuję stwierdzenie, że toporek Connora z ostrzem w kształcie symbolu Asasynów podbił serca graczy. Moje podbił – jest charakterystyczny i wygląda po prostu „cool”. Nic dziwnego, że można go kupić w sklepach – albo wykazać się kreatywnością jak pewien polski fan.

W sklepie (np. tu) to wydatek rzędu 40 dolarów (o ile akurat jest dostępny) – ale za to dostaniecie toporek metalowy, który da się nawet wbić w drzewo, jak prezentuje to goodeyemite na reddicie:

Assassin's Creed 3,

Ale można też inaczej – Kamil prowadzący bloga Replimak wziął sprawy w swoje ręce i zaprojektował oraz wykonał asasyński tomahawk – choć nie jest metalowy, to jako element kostiumu albo ozdoba pokoju sprawdzi się świetnie (to tej po prawej na zdjęciu tytułowym).

Assassin's Creed 3,

Na tym jednak nie poprzestał – stworzył Tomahawk 2.0:

Postanowiłem poprawić nieco mojego tomahawka. Poprawką poddałem głównie trzonek, jest teraz nieco dłuższy i bardziej wygięty. Ostrze natomiast odlałem z żywicy epoksydowej.Teraz toporek  jeszcze bardziej przypomina ten Conora.

Assassin's Creed 3

Gratulujemy zdolności! Dokładny opis wykonania znajdziecie obydwu toporków znajdziecie na blogu Kamila, który robi też inne repliki.

Paweł Kamiński

[Za info o blogu Kamila dziękuję Adrianowi]

Więcej na temat: