Zmien skórke
Logo Polygamii

Hello Neighbor obiecuje sztuczną inteligencję, jakiej jeszcze nie było

Jak często zdarza nam się natknąć w grze na wirtualnego przeciwnika, stanowiącego prawdziwe wyzwanie? No właśnie. Twórcy gry Hello Neighbor, powstającej w ramach Steam Greenlight, chcą to zmienić.

Wyobraźcie sobie przeprowadzkę do nowego, wymarzonego domu. A teraz dodajcie do tego to, czego najbardziej się obawiacie – szalonego, nieprzewidywalnego sąsiada. Mieszka po drugiej stronie ulicy. Z jakiegoś powodu zabił wejście do swojego domu deskami. I nie chce, żebyście poznali jego sekret. Tak w skrócie rysuje się pomysł na grę niezależnego zespołu Dynamic Pixels.

Hello Neighbor to zupełnie nowa gra taktcyczno-logiczna z perspektywy pierwszej osoby ze sztuczną inteligencją jako przeciwnikiem. Uważamy, że współczesnym produkcjom brakuje zaawansowanej sztucznej inteligencji i postanowiliśmy to zmienić, tworząc naprawdę sprytnego przeciwnika.

Piszą twórcy na oficjalnej stronie gry. Obiecują, że wirtualny rywal gracza będzie w stanie samodzielnie się uczyć, reagować na działania gracza i wypracowywać odpowiedzi na jego zagrywki. Ma też realizować samodzielnie własne plany, a nawet pamiętać nasze decyzje.

neighbor_2

Gra toczyć się będzie w niewielkim miasteczku. W toku rozgrywki można będzie eksplorować własne mieszkanie (tutaj mamy być całkowicie bezpieczni), okolicę i, rzecz jasna, dom sąsiada. To właśnie odkrycie jego sekretów, a w szczególności tego, co znajduje się w piwnicy, ma być celem zabawy.

Sąsiad oczywiście będzie się starał zrobić wszystko, by nam to utrudnić. Wykorzysta w tym celu znajdujące się w mieszkaniu obiekty do tworzenia pułapek i blokowania dostępu do swoich sekretów. Zadaniem gracza będzie przechytrzenie go, również z użyciem wszystkiego, co znajdzie w okolicy.

neighbor_1

Twórcy obiecują, że w miarę rozgrywki przeciwnik, ucząc się naszych metod i zagrań, stawał się będzie coraz większym wyzwaniem.

Brzmi to wszystko bardzo intrygująco. Pozostaje poczekać i zobaczyć, na ile wszystkie te obietnice uda się spełnić. Bo fakt faktem, sztuczna inteligencja to coś, co w grach przez wszystkie lata rozwinęło się chyba najmniej. I nawet jeżeli twórcom z Dynamic Pixels nie uda się zrobić wszystkiego, co zapowiadają, to robią przynajmniej krok we właściwym kierunku.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

 1. PentaStar
  12:25 01.10.2016
  PentaStar

  Zapowiada się ciekawie. Może być z tego całkiem fajny dreszczowiec w przerysowanej oprawie. Z dłuższego trailera na YT przypomina to trochę Sir You Are Being Hunted.

 2. fartuess
  17:10 01.10.2016
  fartuess

  Cóż… skoro już w stareńkim pierwszym Black&White stworzono naprawdę zaawansowany i elastyczny system tresury chowańca ( na przykład łap lecące fireballe, odrzucaj w wieśniaków wroga, oszczędzając dzieci i nie robiąc tego w lesie – dla zainteresowanych link http://www.wischik.com/lu/senses/bwcreature.html), to z odpowiednią metodologią dopasowaną do bardzo konkretnego gameplay’u da się stworzyć wydajne samouczące się AI.

  Ukryj odpowiedzi()

Najczęściej czytane

01

Dunkierka – recenzja filmu. Wojna nakręcona z przerażającym realizmem

02

Wtem! Najpopularniejszy growy youtuber świata wyśmiewa najbardziej kontrowersyjnego polskiego polityka… świata?

03

Legendarne stworki są już w Pokémon Go, ale wydarzenie w Chicago okazało się totalną klapą

04

Najciekawsze promocje na weekend: PlayStation Summer Sale

05

Serial Cleaner, filmowy Spider-Man i tutorial „Jak streamować przez OBS Studio?” [PolyTube]

06

Podczas gorączki złota w Klondike brakowało psów. „Krypto” gorączka zabiera nam karty graficzne

07

Najlepiej sprzedające się w tym roku w Polsce pudełkowe gry wideo to…

08

Graliście ostatnio w Counter-Strike’a albo Team Fortress? Lepiej przeskanujcie swoje komputery

09

Wiemy jak wygląda nowa konsola Atari. I wiemy, że nie będzie to tylko kolejny retrosprzęt

10

Twórcy Car Mechanic Simulator 2018 przepraszają tych, którzy grę kupili, a grać nie mogą

Popularne Gry