Zmien skórke
Logo Polygamii

Gry prosto z Discovery Channel

Dwa bardzo popularne programy emitowane na Discovery Channel doczekają się swych growych adaptacji. Crave Entertainment postanowiło stworzyć na "wszystkie obecne platformy do gier wideo" (tego zdania nie brałbym jednak na poważnie) Man vs. Wild (u nas emitowane jako Szkoła przetrwania Beara Gryllsa) oraz Deadliest Catch (Najniebezpieczniejszy zawód świata).

Oba programy lubię. Pierwszy z nich jest o facecie, który włóczy się po różnych odludnych miejscach i próbuje w nich przetrwać, opowiada jednocześnie co robić w takich sytuacjach. Program jest dość drastyczny, gdyż gość potrafi pić wodę wyciśniętą z odchodów martwego wielbłąda (sic!) choć ma ze sobą ekipę filmową (w przeciwieństwie do bohatera Survivor Man również emitowanego na Discovery).

W drugim programie nie znajdziemy takich scen. Ten opowiada o poławiaczach krabów z Alaski. Zajęcie to mocno niebezpieczne, choć stawianie na wodzie kolejnych pułapek w grze może być nieco monotonne. Michael Fahey z Kotaku twierdzi, że gra na podstawie The Deadliest Catch ukazała się na Xboksa 360 już rok temu, ale okazała się totalnie niegrywalna. 

Miejmy nadzieję, że z nowymi adaptacjami będzie lepiej, bo jak już wspomniałem to naprawdę ciekawe programy.