Zmien skórke
Logo Polygamii

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy raczej trafi na Xboksa One

Na pewno zadebiutuje wyłącznie na PS4, ale...

Jeśli przyglądać się branży przez dostatecznie długi czas, można dojść do wniosku, że nic tu nie jest niemożliwe. Nawet to, że uwielbiana przez graczy niegdysiejsza maskotka PSX zagości na platformie Microsoftu. Pamiętacie zapowiedź Final Fantasy XIII na Xboksa 360? Albo multiplatformowego Tekkena? Biznes to biznes, nie ma świętości. A skoro prawa do Crasha dzierży nie Sony, a Activision, to…

To póki co nie można mówić o niczym ze stuprocentową pewnością, ale oddział SIE w Irlandii trochę namieszał, co z kolei pozwala wyciągać wnioski.

tweetBo widzicie – ktoś odpowiadający za tamtejsze konto na Twitterze napisał, że Crash Bandicoot N. Sane Trilogy jest tytułem na wyłączność dla PS4. I może przeszłoby to bez echa, gdyby nie media, które potraktowały to jako potwierdzenie tego, czego każdy się spodziewał. Ćwierknięcie zniknęło, dlatego sami nie poruszaliśmy tego tematu. Ale narobiło tyle szumu, że ktoś musiał zareagować.

A reakcja wygląda tak:

Zwróćcie uwagę na formułkę zastosowaną na końcu. Najpierw na PS4 i PS4 Pro. Tak w tej branży daje się do zrozumienia, że bynajmniej nie chodzi o tytuł na całkowitą wyłączność. Ta będzie pewnie czasowa, a odpowiednie umowy zabraniają wydawcy rozmawiania teraz o innych wersjach. Ale skoro oficjalne konto SIE nie może podawać nieprawdziwych informacji, to sprostowanie mówi nam więcej, niż szefowie firmy by chcieli.

skylanders-crash-toyWydaje się, że pozostają tylko dwa pytania – ile potrwa okres wyłączności (pół roku, rok?) i na jakie platformy trylogia trafi później. A jeśli na myśl o Crashu na Xboksie zaczynacie tłuc głową w ścianę szepcząc „herezja, herezja„, to przypomnę tylko, że i sympatyczny jamraj i dr. Neo Cortex byli grywalni w Xboksowej wersji Skylanders Imaginators.

I świat jakoś nie implodował.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

 1. 13:11 22.02.2017
  s.p.

  Jedyny „ex” ps4 który mnie interesuje. Czekam

 2. 13:17 22.02.2017
  Trikson

  nooo, to może ze Switchem też się uda? Marzenia…

 3. 13:58 22.02.2017
  helldust

  Dla tych co zapomnieli (panie Macieju), to oprócz Skylanders, Crash pojawił się na X360 także w Crash of the Titans oraz Crash: Mind over Mutant.

  Ukryj odpowiedzi()
 4. 08:01 23.02.2017
  dabro90

  A mi to sprostowanie mówi tyle, że Crash w późniejszym terminie może pojawić się także na Vicie, PS3 i PS Now. No ale można mieć nadzieję, że PC, Switch i XOne też go dostaną.

 5. 11:29 23.02.2017
  kjubus

  1) byly juz jakies spinoffy crasha na X360, chyba jeden z nich sie nazywal „mind over mutant”
  2) BYC MOZE chodzi o jakas nowa, niezapowiedziana platforme sony? nastepca vity? PS5 w 2018? wiem, ze to baaardzo naciagane, ale nie mozna tego wykluczyc.

  Ukryj odpowiedzi()