Zmien skórke
Logo Polygamii

2018 rokiem Cyberpunka 2077? Plotki mówią o prezentacji na E3

Lepiej późno niż później.

Zaczęło się od prostego *beep* na nieaktywnym od kilku lat Twitterowym koncie gry. Sześć znaków przyspieszyło wszystkim serducha, zrobiło szum w mediach i zamieszało na giełdzie CD Projekt RED. Pokazuje to, jak ogromne wyzwanie stoi przed studiem i jakie nadzieje są wiązane z ich nowym, tworzonym od lat tytułem, który musi przecież dorównać Wiedźminowi 3.

Niestety, jeśli ktoś myślał, że za *beep* pójdzie zwiastun czy jakakolwiek nowa informacja, mógł się zawieść. Od tweeta minęło sześć dni, a CD Projekt RED dalej milczy jak zaklęty, skutecznie budując napięcie, bawiąc się oczekiwaniami. Inicjatywę przejęło jednak Gry Online.

Serwis zadeklarował, że z dwóch niezależnych od siebie źródeł otrzymali informację o tym, że Cyberpunk 2077 ma być zaprezentowany na tegorocznym E3 w formie zwiastuna. Mało tego, za zamkniętymi drzwiami odbędą się podobno pokazy dema gry dla dziennikarzy. Wiadomo, na tym etapie wciąż jest to tylko plotka, ale podejrzewamy, że redakcja nie robiłaby takiego szumu, gdyby nie była pewna swoich źródeł. Jak sama mówi:

Mocno wierzymy jednak, że powyższe spekulacje się potwierdzą

Trzymamy zatem kciuki. Gry Online to zresztą nie jedyne źródło podobnych informacji – kilka dni temu youtuber LegacyKillaHD donosił o tym, że wczesne demo gry zostało wysłane do Sony. Być może właśnie to dopieszczone demo zobaczą dziennikarze podczas nadchodzącego E3?

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na potwierdzenie tych rewelacji. Trochę szkoda potencjalnej niespodzianki i ekscytacji na widok loga Cyberpunka podczas którejś konferencji; z drugiej strony czekamy już tyle, że i tak będzie pewnie aż nadto emocjonująco.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

 1. 10:34 16.01.2018
  soulsonist

  Oby! nie moge sie doczekac jak na Wieska 3. A ze noworoczne postanowienie to powrot do fantastyki, tym lepiej sie sklada! 🙂

 2. Lord Bart
  19:15 16.01.2018
  Lord Bart

  Kolejny „złoty cielec” jak ktoś to tutaj pięknie ujął? Tylko hehehue chwilowo wirtualny? Wg moich plotek gra nie powstanie przez najbliższe 3-4 lata, ale hajpik musi się kręcić…

  Swoją drogą ostatnio rozmawiałem z kumplem, który lubi W3 (bo przecież zabawnie mówi się o wielkim sukcesie tylko w przypadku DOPIERO trzeciej części), ale lubi po prostu, nie fanatycznie-patriotycznie. I on jest raczej fan-fanatykiem Ubisoftu. Kręcą go te gry, nawet cięte ze sztampy, wszystkie AC 10/10 i powiedział mi bardzo ciekawą rzecz, bo jest jednak świadomy jaką ludzie mają opinię o Ubi (czy np. o EA):

  „A wiesz Bart, ciekawe czy mogłoby tak być z grą od Ubi, że pierwsza mocno średnia, druga też nie lepsza, a trzecia to mega-hit klękajcie-narody przed polskim cudem, najlepszą grą crpg ever!!11one? Czy mogłoby tak być z jakąś francuską serią? Watch Dogs 3 może? Nieee, bo to Ubi, odcinanie kuponów i tak dalej”.

  Złoty cielec. Aż strach przypominać co się stało kiedy upadł…

  Ukryj odpowiedzi()
 3. Aimagylop
  11:34 17.01.2018
  Aimagylop

  Marynarka z obrazka w nagłówku marzy mi się bardziej od samej gry.