Zmien skórke
Logo Polygamii

Zwycięzcy polskich finałów WCG Polska, czyli kto pojedzie do Korei?

W czwartek w Warszawie odbyły się polskie finały World Cyber Games, zawodów, których zwycięzcy pojadą do Korei na wielkie finały, nazywane przez niektórych e-sportowymi igrzyskami.

W 2008 roku na igrzyskach w Pekinie zawodnicy z całego świata rywalizowali w 302 konkurencjach. Sześć gier World Cyber Games jest przy tym liczbą śmiesznie małą, wręcz nieistniejącą, ale nawet w halach warszawskiego centrum Expo XXI dało się poczuć specyfiną atmosferę zwiastującą, że kiedyś może być z tego coś większego.

Gry, konkurencje, sąsiadowały ze sobą właściwie łokieć w łokieć. Wystarczyły dwa kroki od stanowisk z League of Legends, aby móc obserwować Counter-Strike, po drodze mijając Tekkena 6. Podobnie z drugiej strony hali StarCrafta 2 od FIFY 11 dzielił rzut plastikowym kubkiem, tylko trzeba było uważać, aby nie zahaczyć o zawodników Asphalta 6.

Jak na normalnych igrzyskach, także i tu były konkurencje mniej i bardziej popularne, równe i równiejsze. Główna scena należała do finałowych meczy FIFY, StarCrafta i Counter-Strike’a, pozostałe trzy gdzieś tam z boczku, cichutko. Zdecydowanie najlepsza atmosfera panowała na stanowisku z Tekkenem, gdzie publiczność, w dużej mierze złożona z zawodników, którzy zdążyli odpaść w turnieju, żywo reagowała i dopingowała byłych rywali.

Na wielkie finały do Korei pojadą:

FIFA 11 – Bartosz hom3r Piętka, który w wyrównanym meczu pokonał Bartosza Bartasa Tritta

StarCraft 2 – Artur Nerchio Bloch, który nie dał żadnych szans Dominikowi Sliderowi Rogackiemu

League of Legends – drużyna Gameburg Team, po pokonaniu zespołu Frag Executors

Counter-Strike – drużyna AGAiN (dawniej Frag Executors), która pokonała w finale zespół Fear Factory

Dodatkowo, zwycięzcą turnieju Tekken 6 został Adrian Frizen Szydłowski, pokonując w finale Jakuba Tokisa Tokarczyka

Przedsmak tego jak może pójść na międzynarodowych finałach polskim zawodnikom już w ten weekend. Na Samsung Euro Championship zmierzą się z graczami z całej Europy. My tam też będziemy, więc jeśli nas spotkacie nie zapomnijcie nas zaczepić i przybić piątki.

Więcej informacji o samej imprezie znajdziecie tutaj.

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o