Zmien skórke
Logo Polygamii

Zmiana warty w PlayStation - odchodzi Andrew House, szef Sony Interactive Entertainment

Andrew House
Tym samym ubywa kolejnego człowieka ze "starej gwardii".

Andrew House jest raczej znany każdemu, kto uważniej śledzi branżę gier. Od 2011 stał na czele PlayStation, koordynując choćby premierę PS4, PS VR czy niedostępnego jeszcze w Polsce PlayStation Now. Był to imponujący szczyt jego kariery w firmie, do której należał od 1990, czyli jeszcze przed powstaniem pierwszej konsoli PlayStation. Imponujący staż, pełen stanowisk kierowniczych i sukcesów. I teraz z pewnością imponujące portfolio. House nie ma raczej co się martwić o brak zatrudnienia. Jak sam mówi w oficjalnym oświadczeniu:

PlayStation było ogromną częścią mojego życia przez ponad 20 lat, ale teraz, gdy interes osiągnął rekordowy sukces, uznałem, że to dobry czas, by poszukać nowych wyzwań

Nie wiemy, jaki jest następny przystanek House’a. Do końca roku będzie jeszcze w Sony, pełniąc rolę członka zarządu i zapewniając płynne, bezbolesne przejęcie obowiązków. Jego miejsce zajmuje bowiem dotychczasowy zastępca John (Tsuyoshi) Kodera – inny weteran, który w firmie przebywa od 1992. Kodera od 2013 był prezesem Sony Network Entertainment International, odpowiadając za usługi sieciowe PlayStation w rodzaju Store’a czy Plusa. Kazuo Hirai, prezes Sony, nie szczędzi mu pochwał:

John Kodera zarządzał sieciową usługą Sony od 2013 i odegrał kluczową rolę w jej rozwoju. jest prawdziwym globalnym kierownikiem, posiadającym strategiczną świadomość, pewność siebie i wybitne zdolności przywódcze. Odkąd w zeszłym roku został zastępcą prezesa Sony Interactive Entertainment, wraz z Andym był też odpowiedzialny za ogólne interesy firmy i planowanie produktów

Wiadomo jednak, że takie PR-owe pochwały nic nam nie mówią, a prawdziwą wartość Kodery na stanowisku prezesa poznamy wraz z następnymi latami. Pewnie gdzieś tam za kulisami świeżo upieczony szef firmy powoli planuje premierę kolejnej generacji PlayStation; może kombinuje też z kolejną, pełnoprawną już, odsłoną gogli VR. Bo istnienie następnej konsoli przenośnej jest wątpliwe, biorąc pod uwagę, że dopiero co sam Andrew House mówił, że Vity 2 raczej nie będzie.

Obu panom pozostaje życzyć powodzenia – House’owi w nowych przedsięwzięciach, a Koderze, żeby udało mu się zrobić tyle, ile jego poprzednikowi.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o